V Mistrzostwa Śląska Szkół Specjalnych w Pływaniu o Puchar Starosty Tarnogórskiego 27.02.2020

V MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SZKÓŁ SPECJALNYCH W PŁYWANIU ?‍♂️?‍♂️
27 lutego 2020 r. w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach odbyły się V Mistrzostwa Śląska Szkół Specjalnych w Pływaniu o Puchar Starosty Tarnogórskiego.
W zawodach uczestniczyła młodzież z całego śląska m.in. z Bytomia, Gliwic, Kędzierzyna Koźla, Knurowa, Piekar Śląskich, Pyskowic, Radzionkowa, Rudy Śląskiej, Rybnika, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Zabrza oraz Żor w sumie 130 zawodników z ponad 23 szkół.
Celem imprezy była popularyzacja pływania jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, kształtowanie siły charakteru oraz nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacji zwycięstwa i porażki. Gościem specjalnym zawodów była Oliwia Jabłońska wicemistrzyni paraolimpijska z Londynu na dystansie 100 m stylem motylkowym.
Zawodnicy mieli do pokonania dystans 25 m stylem dowolnym. Najszybszą pływaczką Mistrzostw była Oliwia Krzekotowska z czasem 0:21,10 oraz pływak Maciej Kawczyński z czasem 0:17.22
Wśród najlepszych zawodników znaleźli się :

Grupa A – dziewczęta
1 miejsce: MALKA WERONIKA – ZSS KNURÓW
2 miejsce: CHWASZCZ IWONA SP NR 35 RUDA ŚLĄSKA
3 miejsce: SOBEL PATRYCJA SP NR 40 ZABRZE
Grupa A – chłopcy
1 miejsce: BAROL MATEUSZ SP NR 40 BYTOM
2 miejsce: WYCISK DANIEL SP NR 35 RUDA ŚLĄSKA
3 miejsce: SZCZEPANIK MARIUSZ SP NR 38 ZABRZE

Grupa B – dziewczęta
1 miejsce: KRZEKOTOWSKA OLIWIA ZSS ŻORY
2 miejsce: KOTOWICZ MARIA SP NR 38 ZABRZE
3 miejsce: PIASKOWSKA ALEKSANDRA SP NR 38 ZABRZE
Grupa B – chłopcy
1 miejsce: TUDRUJ DOMINIK ZSS PYSKOWICE
2 miejsce: PRACZ PAWEŁ SOSW RYBNIK
3 miejsce: HANSLA DOMINIK SP NR 35 RUDA ŚLĄSKA

Grupa C – dziewczęta
1 miejsce: TARA EWELINA SP NR 39 KATOWICE
2 miejsce: SIEBIER ELŻBIETA ZSOS NR 7 GLIWICE
3 miejsce: LAKSA MONIKA SP NR 12 RUDA ŚLĄSKA
Grupa C – chłopcy
1 miejsce: TRAWIŃSKI MARIUSZ ZS RADZIONKÓW
2 miejsce: SZYMICZEK SZYMON SOSW RYBNIK
3 miejsce: MUSZYŃSKI JAKUB ZSOS NR 7 GLIWICE

Grupa D – dziewczęta
1 miejsce: GLABIAN NATALIA PDP NOVIUM SPATIUM ZABRZE
2 miejsce: KOZŁOWSKA JUSTYNA ZS NR 6 RYBNIK
3 miejsce: MALINA AGATA PDP NOVIUM SPATIUM ZABRZE
Grupa D – chłopcy
1 miejsce: SLÓSARCZYK SEBASTIAN ZSS KNURÓW
2 miejsce: SZYRA KACPER ZS RACIBÓRZ
3 miejsce: MAŁYS MATEUSZ ZS RACIBÓRZ

Grupa E – dziewczęta
1 miejsce: BARANOWSKA OLGA ZSS ŻORY
2 miejsce: MARTYNA JONIEC ZEW ŚWIĘTOCHŁOWICE
3 miejsce: HUKAŁOWICZ WIOLETTA ZSS PYSKOWICE
Grupa E – chłopcy
1 miejsce: KAWCZYŃSKI MACIEJ ZS NR 6 RYBNIK
2 miejsce: SINIAWSKI MATEUSZ ZEW ŚWIĘTOCHŁOWICE
3 miejsce: KLOF KRZYSZTOF SOSW TARNOWSKIE GÓRY

Kategoria sztafety:
1 miejsce: Zespół Szkół Pyskowice
2 miejsce: Zespół Szkół Radzionków
3 miejsce: Zespół Edukacji Wspomagającej Świętochłowice

W klasyfikacji drużynowej :
1 miejsce: Zespół Szkół w Knurowie
2 miejsce: Zespół Szkół im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach
3 miejsce: Zespół Szkół nr 6 w Rybniku.

Dziękujemy wszystkim sponsorom bez których Nasze zawody nie obyłyby się :
1. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich GórachPark Wodny Tarnowskie Góry, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji VEOLIA w Tarnowskich Górach, Kręglarnia Ocean Club, Dar-pol-Stal w Tarnowskich Górach, Węglokoks Kraj KWK Bobrek Piekary, Bi-Art w Katowicach, Europejskiego Centrum Wodniackiego „NUREK” w Bytomiu, papierniczej AZ Biuro w Tarnowskich Górach, Restauracji MODRA” w Tarnowskich Górach.
2. Piekarniom i ciastkarniom za dostarczenie utraconych kalorii w czasie imprezy: Wylenzek w Radzionkowie, Grabowski w Radzionkowie, „Perełka” w Radzionkowie, Bączkowicz w Radzionkowie, Pietryga w Radzionkowie, Konowoł w Piekarach Śląskich, jak i rodzicom naszych uczniów,
3. Radio PiekaryTygodnik Gwarek za objęcie imprezy patronatem medialnym,
4.Za wsparcie i ogromną pomoc nauczycieli i wolontariuszy – uczniów z Zespół Szkoł Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach ,
5. Harcerskiego Klubu Ratowniczego gotowych nieść pomoc.
6. Wszystkim osobą związanym z Zespołem Szkół w Radzionkowie, czyli rodzicom, nauczycielom oraz uczniom za pomoc przy organizowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy na przyszły rok

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć : https://photos.app.goo.gl/img5rBnEhF7Q93U38

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *