Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Uroczyste zakończenie  
roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się
w dniu 19 czerwca 2019 roku
o godzinie 10.00.

To właśnie tam, 31 maja 2019 r., pod kierunkiem nauczyciela przyrody i biologii, udała się 15-osobowa grupa, reprezentująca społeczność uczniowską starszych klas Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zespole Szkół Specjalnych w Radzionkowie.

„Gościnnie” wyruszyła też 3-osobowa grupa, wywodząca się z klasy III Gimnazjum Nr 3 (zespół edukacyjno-terapeutyczny). Po pieszej wędrówce szlakiem turystycznym, prowadzącym na Księżą Górę, „zameldowaliśmy się” w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej. Tuż przed budynkiem spotkaliśmy edukatorów Śląskiego Ogrodu Botanicznego, znanych niektórym z nas z dwóch poprzednich wypraw, tj. panią Julię Górę, z którą przeżyliśmy w tym roku szkolnym niezapomniany jesienny „spacer z uważnością”, czyli Ogrodowy Mindfulness oraz pana Wincentego Orłowskiego, prowadzącego kilka lat temu z reprezentacją naszej placówki zajęcia surwiwalowe. Tym razem, wspólne odkrywanie tajemnic przyrody w kontakcie z naturą, animował dla nas pan Łukasz Fuglewicz – jak poprzednicy – pasjonat nauk przyrodniczych. Dzieląc się wiedzą w atrakcyjny sposób „nasz” edukator umożliwił uczestnikom warsztatów terenowych poznanie bogactwa siedlisk Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, ukierunkowując nas na wypatrywanie ciekawych gatunków roślin, jak również niektórych zwierząt. Było pachnąco, kolorowo i zdrowo!

30 maja 2019 roku dzięki naszemu wspaniałemu sponsorowi mogliśmy przeżyć wspaniały czas podczas V Turnieju z okazji Dnia Matki.

Jak corocznie, tak i w tym roku przywitaliśmy nowe zawodniczki. Bardzo nas to cieszy. Tradycyjnie odbyło się to w OceanClub w Tarnowskich Górach przy słodkim poczęstunku, kawie, herbacie i zimnych napojach mamy wraz ze swymi dziećmi mogły wymieniać swe wrażenia, przemyślenia tak w zakresie gry w kręgle, jak i na inne interesujące je tematy. Tę część imprezy koordynowała Pani Basia. Po doskonałych rzutach a po całej właściwej grze i pod okiem głównego sędziego Pani Mileny wyłoniła się zwycięska trójka.

Czytaj więcej: V Turniej z okazji Dnia Matki

Tarnogórski Przegląd Muzyki Klasycznej dla Dzieci „Klasycznie – Artystycznie".

14 maja 2019 roku już po raz piąty odbywał się „Tarnogórski Przegląd Muzyki Klasycznej dla Dzieci „Klasycznie – Artystycznie" zorganizowany przez SOSW w Tarnowskich Górach przy współpracy z Tarnogórskim Centrum Kultury oraz Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń"w Tarnowskich Górach. Jak co roku młodzi artyści przedstawiali na różne sposoby dzieła wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej. Dzieci podczas aktywnego słuchania łatwo przyswajają muzykę, bawiąc się - obcują z nią i czerpią z niej to, co najlepsze: piękno, wrażliwość, muzykalność.

Czytaj więcej: Klasycznie - Artystycznie

W dniach 13 – 15 maja 2019 r. w MDK „Koszutka" w Katowicach odbywał się XVII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji pod hasłem „Sztuka tworzenia".

Festiwal organizowany jest przez Uniwersytet Śląski oraz Akademię Muzyczną w Katowicach. W pierwszym dniu festiwalu przedstawiane były spektakle i prezentacje muzyczno-taneczne dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Kolejnego dnia odbywała się Sesja Naukowa w Bibliotece Śląskiej, a na zakończenie festiwalu prezentowano spektakle dziecięce i młodzieżowe oraz spektakle
w wykonaniu studentów Arteterapii i Muzykoterapii. Nie zabrakło na festiwalu naszych uczniów. Zespół „Dzwoneczki" wspaniale zaprezentował się ze swoim układem ruchowym do muzyki Fryderyka Chopina pt. „Niepodległość".