Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

5 października uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Parku Miejskiego im. Franciszka Kachla w Bytomiu.

W parku przywitała nas ruda wiewiórka - jak się później okazało jedna z wielu zamieszkujących park.
Spacerując alejkami dzieci obserwowały zmieniającą się przyrodę i zbierały dary jesieni. Na koniec wycieczki najprzyjemniejsza część dnia - zabawa na placu zabaw.

I.    Posiedzenia Rady Pedagogicznej

  1. 04.09.2018 r. (wtorek) posiedzenie organizacyjne nowy rok szkolny 2019/2019
  2. 04.02.2019 r. (poniedziałek) z klasyfikacją za pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019
  3. 07.02.2019 r. (czwartek) posiedzenie plenarne za I semestr roku szkolnego 2018/2019
  4. 13.06.2019 r. (czwartek) z klasyfikacją końcowo roczną za rok szkolny 2018/2019
  5. 17.06.2019 r. (poniedziałek) plenarne za drugi semestr i końcowo roczne za rok szkolny 2018/2019
  6. 27.08.2019 r. (wtorek) posiedzenie inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020.
  7. SZKOLENIOWE wg ustaleń Lidera WDN

II.    Terminarz spotkań z rodzicami (o godzinie 16.00) w tym i konsultacji

  1. 20.09.2018 organizacyjne i ogólne dla wszystkich rodziców w sali ćwiczeń oraz indywidualne w klasach z wychowawcami klas
  2. 22.11.2018 informujące o przebiegu edukacji uczniów
  3. 07.01.2019 informujące o wynikach w nauce, zachowaniu uczniów, postępach, ewentualnych zagrożeniach nieklasyfikowaniem
  4. 09.05.2019 informujące o wynikach w nauce, zachowaniu uczniów, postępach, ewentualnych zagrożeniach nieklasyfikowaniem
  5. wg potrzeb

III.    Przydział czynności dodatkowych

  1. Przygotowywanie sali nr 31 do posiedzeń Rady Pedagogicznej (B. Kijowska, L. Rabsztyn)
  2. Dotacja celowa (A. Jędrak, A. Nowak)
  3. Samorząd Uczniowski (S. Kulczyńska, A. Wyrwoł)
  4. LOP (A. Nowak)
  5. Dzwoneczki (H. Frankowska)
  6. Koło biblioteczne (A. Jędrak)
  7. Olimpiady Specjalne (I. Mnich)
  8. Klub Europejczyka (A. Fleszar, S. Kulesza, N. Szczęsna)
  9. Drużyna Nieprzetartego Szlaku (ZHP – K. Kańtoch)
  10. Erasmus+ (S. Kulesza, I. Mnich, N. Szczęsna)
  11. Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna (M. Wojtas)
  12. Lider WDN (M. Jasionek)
  13. Program „Trzymaj Formę!” (A. Mytyk, M. Wojtas)
  14. III edycja projektu ku Niepodległej. Wniosek do pobrania ze strony MEN/aktualności
  15. Projekt „Aktywna tablica” (B. Kijowska – koordynator projektu, A. Pletnia)

IV.    Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

  1. Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 3.09.2018 r. godzina 9.00
  2. Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 01.11.2018 r. Wszystkich Świętych (czwartek)
  3. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych: 02.11.2018 r. (piątek) Dzień Zaduszny
  4. Zimowa przerwa świąteczna: 23 – 31.12.2018 r.
  5. Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 01.01.2019 r. Nowy Rok (wtorek)
  6. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych: 02.01.2019 r. (środa)
  7. Ferie zimowe: 11 – 24.02.2019 r.
  8. Wiosenna przerwa świąteczna: 18 – 23.04.2019 r.
  9. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych: 29-30.04.2019 r. (poniedziałek, wtorek)
  10. Egzamin gimnazjalny: 10-12.04.2019 r.
  11. Egzamin ósmoklasisty: 15-17.04.2019 r.
  12. Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 01.05.2019 r. Święto Pracy (środa)
  13. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych: 02.05.2019 r. (czwartek) Święto Flagi
  14. Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 03.05.2019 r. Rocznica Konstytucji 3.05.2019 r. (piątek)
  15. Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 20.06.2019 r. Boże Ciało (czwartek)
  16. Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 21.06.2019 r.
  17. Ferie letnie: 22.06 –31.08.2019 r.
  18. Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 2.09.2019 r. godzina 9.00

V.    Plan pracy szkoły na rok szkolny 2018/2019 – kalendarz imprez i uroczystości szkolnych.

 

Kalendarz imprez i uroczystości szkolnych w roku szkolnym 2018/2019

Nazwa uroczystości – imprezy szkolnej Data wydarzenia Nauczyciele odpowiedzialni
Wrzesień
1. Sprzątanie świata

2. Wybory do Samorządu Uczniowskiego

3. Wyjazd na zieloną szkołę

20.09.2018

24.09.2018

26.09.-09.10.2018 (Zakopane)

A. Nowak

S. Kulczyńska, M. Augustyniak

G. Sieczkowski, N. Szczęsna, U. Wieczorek
Październik
4. Dzień Edukacji Narodowej

5. Międzynarodowy Dzień języka obcego

6. Bal Wszystkich Świętych

7. Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych
 
12.10.2018

16.10.2018

25.10.2018

23.10.2018
 
A. Jędrak, A. Nowak

N. Szczęsna

J. Dziedzina, S. Kulczyńska, E.Piontek
A. Jędrak, A. Mytyk
Listopad
8. Wojewódzkie Sporty Obronne

9. Święto Niepodległości

10. Dzień Pluszowego Misia

11. Wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych (Bal harcerski)

12. Wróżby Andrzejkowe (Samorząd Uczniowski)


07.11.2018

09.11.2018

23.11.2018

28.11.2018

30.11.2018


R. Okrutny

E. Piontek, L. Rabsztyn

A.Jędrak

J. Górnicka-Kowal

SU

Grudzień
13. Barbórka

14. Mikołajki

15. Wigilia szkolna
 
04.12.2018

06.12.2018

21.12.2018
 
M. Jasionek, S. Kulesza, M. Osadnik, M. Szefer
(wychowawcy klas, Samorząd Uczniowski)
J. Dziedzina, D. Gondek,
J. Kucharewicz, A. Staś, G. Süsser, U. Wieczorek
Styczeń
16. Turniej ośmiu miast w bowlingu

17. Rozstrzygnięcie konkursu grudniowych Szopek Bożonarodzeniowych

18. Konkurs Ortograficzny
   
G. Sieczkowski

J. Dziedzina, S. Kulesza


L. Rabsztyn
Luty
19. Apel podsumowujący pracę kół i organizacji szkolnych za I semestr
   
SU
Marzec
20. Dzień Otwarty Szkoły, Dzień Absolwenta







21. Powitanie wiosny. Mam talent

22. Próbny egzamin ósmoklasisty
Próbny egzamin gimnazjalny 

Marzec







21.03.2019

Marzec 2019
 
A. Szot, H. Frankowska, A. Jędrak, K. Kańtoch, B. Kijowska, A. Mytyk, J. Mytyk, A. Nowak, R. Okrutny, E. Piontek, L. Rabsztyn, E. Stanczyk, M. Wojtas,  A. Wyrwoł, M. Augustyniak

wychowawcy klas, L. Rabsztyn
L. Rabsztyn N. Szczęsna
Kwiecień
23. Rekolekcje wielkopostne: „Miłosierni jak Ojciec”

24. Tarnogórskie Targi Edukacyjne

25. Egzamin ósmoklasisty

26. Egzamin gimnazjalny

27. Święto Ziemi

28. Konkurs o Unii Europejskiej

29. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
 



Kwiecień

wg ustaleń OKE

wg ustaleń OKE

25.04.2019



23.04.2019
 
J. Dziedzina








A. Nowak

Klub Europejczyka

A.Jędrak
Maj
30. Zielona Szkoła Sianożęty

31. Dzień Rodziny

32. Dzień dziecka
 
24.05-04.06 2019

23.05.2019

31.05.2019
 
A. Jędrak



Wychowawcy klas

Czerwiec
33. Tydzień Głośnego Czytania

34. Apel podsumowujący pracę kół i organizacji szkolnych za II semestr

35. Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2109



36. Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020


06-10.06.2019

18.06.2019

21.06.2019

 

02.09.2019


A. Jędrak

Samorząd uczniowski


H. Frankowska, J. Górnicka-Kowal L. Rabsztyn, N. Szczęsna

M. Jasionek, J. Kucharewicz, M. Szefer

 

 

 

Z okazji zbliżających się wakacji
wszystkim uczniom życzę udanego wypoczynku, samych słonecznych dni
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Dziękuję za wspólnie spędzony rok szkolny
i do zobaczenia.

Dyrektor Szkoły