Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

W dniu 19 października 2018r. uczniowie klasy II-III Szkoły Podstawowej wzięli udział w specjalnych zajęciach lekcyjnych zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej: „Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie”, której organizatorem jest Polska Spółka Gazownictwa z siedzibą w Warszawie* oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Jej głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat gazu ziemnego oraz potencjalnych zagrożeń, wynikających z niewłaściwego użytkowania urządzeń domowych czy też nielegalnego poboru gazu, edukowanie wszystkich, którzy mają styczność z gazem ziemnym. Akcja skierowana jest zarówno do przedszkolaków i  uczniów, jak też do osób starszych, które często zapominają, w jaki sposób postępować z urządzeniami gazowymi tak, by nie stwarzać zagrożenia.
Podczas lekcji nasi podopieczni zapoznali się m.in. z zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń zasilanych gazem ziemnym, pozyskali umiejętności reagowania w przypadku stwierdzenia niekontrolowanego uchodzenia gazu, własnoręcznie wykonali pracę plastyczną – model kuchenki gazowej. Dzięki wsparciu organizatorów akcji, uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają urządzenia służące do pomiaru ilości gazu oraz do jego wykrywania.
Na zakończenie zajęć, dzieci obdarowane zostały drobnymi upominkami i słodkościami.
Za przygotowanie lekcji oraz jej przeprowadzenie dziękujemy p. Basi Kijowskiej oraz wspierającej ją p. Anecie Jędrak.
Warto wspomnieć również, Kampania „Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie” została objęta Honorowymi Patronatami: Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Środowiska a jej symbolem i maskotą jest piesek Rurek.
Więcej ciekawych informacji o kampanii: www.gazpewnieibezpiecznie.pl.

*) Polska Spółka Gazownictwa jest największą ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG. Zatrudnia ponad 11 tys. pracowników, działa na terenie całej Polski i dystrybuuje gaz poprzez około 180 tysięcy km gazociągów do niemal 7 milionów klientów. Polska Spółka Gazownictwa jest liderem na rynku dystrybucji gazu oraz największym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Europie.