Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest niezwykłym wydarzeniem dla wszystkich Polaków.

Jest to okazja do przypomnienia ważnych zdarzeń z historii naszego narodu, wzbudzania  poczucia dumy narodowej, kształtowania szacunku do dziedzictwa narodowego. Muzyka, malarstwo i poezja niepodległościowa odgrywają niebagatelną rolę w popularyzacji poczucia świadomości narodowej. Aby uczcić to wielkie wydarzenie, SOSW w Tarnowskich Górach oraz stowarzyszenie „Pomocna dłoń" zorganizowały 8 listopada konkurs tematyczny pt. „100 lat niepodległości w malarstwie, poezji i piosence".
Do udziału w konkursie plastycznym zgłosił swoja pracę Krzysztof Bańczyk. Natomiast w konkursie muzycznym wzięły udział dwie grupy: uczniowie klasy II – III SP – Mateusz Grzeszczyk, Jakub Melicki, Piotr Paruzel i Krzysztof Rupik, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Dzień dobry biały ptaku"  oraz zespół wokalno – instrumentalny „Dzwoneczki" – Joanna Bielak, Karolina Patoń, Paulina Patoń, Magdalena Kubiciel, Wiktoria Chojnacka, Katarzyna Matusik i Wojciech Pidzik – który wspaniale wykonał piosenkę w rytmie poloneza „Pamięć w nas".
Cały konkurs miał piękną oprawę. Uczniowie SOSW zaprezentowali ciekawy pokaz mody „Modnym krokiem przez 100 lat". Następnie po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych uczestnicy zwiedzali wystawę historyczną pt. „Świadkowie tamtych lat". Po słodkim poczęstunku, wraz z nauczycielami z wielkim entuzjazmem śpiewali przy akompaniamencie gitary najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.
Największe emocje towarzyszyły uczniom jak zwykle podczas ogłoszenia wyników  konkursów. Ciężka praca włożona w naukę gry na metalofonie fragmentu poloneza „Pożegnanie ojczyzny" M. K. Ogińskiego oraz śpiewu w dwugłosie przyniosła rezultaty. „Dzwoneczki" zdobyły I nagrodę! Równie pięknie zaprezentowali się nasi najmłodsi artyści zdobywając II miejsce.

GRATULACJE!