Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

W środę 12 listopada po raz kolejny gościliśmy w progach naszej szkoły młodych artystów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu.

Celem audycji muzycznej było wysłuchanie utworów kompozytorów polskich oraz poszerzenie wiedzy o instrumentach – dziś w głównej roli wystąpiły instrumenty dęte drewniane, ale nie tylko. Na oboju „Tańczące koniki” i „Arię” zagrała Małgosia, na klarnecie „Gadu, gadu” wykonała Agata, na fagocie w wykonaniu Marty usłyszeliśmy „Andantino” i „Pieśń”, na saksofonie Magda zgrała „Gawot” i „Szantę”, a waltornista Amadeusz (waltornia to instrument dęty blaszany!) wykonał „Piosenkę starofrancuską”. Wszyscy są uczniami klasy VI. Instrumenty strunowe reprezentowali skrzypkowie: Helenka z klasy III zagrała utwór po wdzięcznym tytułem „Łoś Patataj”, Aleksander – uczeń klasy VI brawurowo wykonał „Dudziarza”. Na zakończenie mieliśmy okazję wysłuchać znanego niemal wszystkim uczniom naszej szkoły Poloneza A – dur Fryderyka Chopina w pięknej interpretacji ósmoklasisty Witka.
Gorąco dziękujemy nauczycielom OSM w Bytomiu – pani Dolores i panu Henrykowi – za serce i olbrzymią pomoc w zorganizowaniu koncertu, a pani Dolores dodatkowo za akompaniowanie solistom.

Mamy nadzieję, że… do usłyszenia!