Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

9 stycznia klasa VIII zet, III zet Gim. oraz I – II i III SPP miały przyjemność gościć w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Tym razem nie był to koncert symfoniczny na wielkiej sali koncertowej, ale koncert „Bielskiego Kwartetu Puzonowego” na sali kameralnej. Koncert z cyklu „Podróże w czasie i przestrzeni” nosił tytuł „Zaśpiewaj z puzonem”. Różnił się on od typowych koncertów edukacyjnych nie tylko wykonawcami, ale przede wszystkim tym, że mogliśmy w nim aktywnie uczestniczyć. Puzoniści zagrali nam ciekawie zaaranżowane kolędy oraz melodie z bajek i filmów, a my mogliśmy śpiewać, klaskać pstrykać palcami, a nawet przytupywać – oczywiście zgodnie z rytmem. Naszym zadaniem było też odgadywanie tytułów filmów i bajek z których pochodziły tematy muzyczne. Odgadliśmy prawie wszystkie (nie rozpoznaliśmy tylko melodii z filmu „Jak wytresować smoka”, chociaż film znamy). Nie było szans, żeby ktoś się nudził. Bawiliśmy się przy muzyce wspaniale. Nie zabrakło też bisów (oczywiście temat muzyczny z „Piratów z Karaibów”!). Od tej chwili oglądając filmy, będziemy zwracać więcej uwagi na ścieżkę dźwiękową!