Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

VI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny, przebiegający pod hasłem: „JESTEŚMY CZĘŚCIĄ ŚRODOWISKA”.

W organizację tego przedsięwzięcia wpisała się Szkoła Podstawowa Nr 11 im. św. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej Bielszowicach. To właśnie tam, 3 kwietnia 2019 roku, stawiły się 4-osobowe drużyny uczniowskie, symbolizujące następujące miejscowości: Bytom, Radzionków, Ruda Śląska, Zabrze. Szkołę Podstawową Nr 3, funkcjonującą w Zespole Szkół w Radzionkowie, reprezentowali: Miłosz Trzeszczkowski (klasa VI, najmłodszy uczestnik) oraz – wywodzący się z klasy VII - Wiktoria Kionka, Bartłomiej Morawiec, Jessica Żydek. Nad prawidłowym przebiegiem konkursowych zmagań czuwało 3-osobowe Jury, któremu przewodniczyła Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej.
Teoretyczne zadania wiedzowe „przeplatały” konkurencje, potwierdzające umiejętności praktyczne uczestników. 4-osobowa drużyna, będąca przedstawicielem Szkoły Podstawowej Nr 3 w Radzionkowie okazała się najlepsza, zdobywając największą ilość punktów, a tym samym uzyskując I miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym. Oprócz dyplomów, udziałem zwycięzców stały się wspaniałe nagrody.
„Jesteśmy częścią środowiska” – wielokrotnie pokazaliśmy, że o tym wiemy, inicjując akcje ekologiczne, sprzyjające jego ochronie. Uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach, ucząc się, ciągle odkrywamy tę prawdę na nowo!