Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Tarnogórski Przegląd Muzyki Klasycznej dla Dzieci „Klasycznie – Artystycznie".

14 maja 2019 roku już po raz piąty odbywał się „Tarnogórski Przegląd Muzyki Klasycznej dla Dzieci „Klasycznie – Artystycznie" zorganizowany przez SOSW w Tarnowskich Górach przy współpracy z Tarnogórskim Centrum Kultury oraz Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń"w Tarnowskich Górach. Jak co roku młodzi artyści przedstawiali na różne sposoby dzieła wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej. Dzieci podczas aktywnego słuchania łatwo przyswajają muzykę, bawiąc się - obcują z nią i czerpią z niej to, co najlepsze: piękno, wrażliwość, muzykalność.

Zespół „Dzwoneczki" oczywiście również brał udział w konkursie i tym razem z utworami Fryderyka Chopina udało się zająć II miejsce. Finał przeglądu w połączeniu z obchodami Jubileuszu Pięciolecia reaktywacji działalności Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń" odbywał się w sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury w Tarnowskich Górach 16 maja 2019 r.Obejrzeliśmy piękne przedstawienie w wykonaniu Teatru „Rebus", wyróżnione prezentacje muzyczne no i odebraliśmy nagrody.A na zakończenie zostaliśmy poczęstowani tortem! Był tak samo pyszny jak wspaniale się prezentował!