Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Tradycyjnie już w miesiącu październiku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Bibliotek Szkolnych.

W ramach tych obchodów w naszej bibliotece odbywały się zajęcia czytelnicze, biblioterapeutyczne, podczas których uczniowie korzystali z nowości książkowych zakupionych w ostatnim czasie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z tej okazji zorganizowane zostały również dwa konkursy plastyczno-techniczne: „Baśń przeczytałem, ilustrację narysowałem”, „Zakładka do mojej książki”.
Konkursy cieszyły się ogromną popularnością. Ich uczestnicy wykazali się pomysłowością i prawdziwym kunsztem artystycznym.
W konkursie: „Baśń przeczytałem, ilustrację narysowałem” zaszczytne, I miejsce zdobyli: Wiktoria K. (klasa I-IIISP), Kacper Sz. (klasa IV zet), Julia M. (klasa I-IIISP). Pozostali uczestnicy tego konkursu odebrali wyróżnienia.
W konkursie: „Zakładka do mojej książki” zaszczytne, I miejsce zdobyli: Oliwer M. (klasa VIISP), Agata S. (klasa III zet G), Wojciech M. (klasa III zet G). Pozostali uczestnicy konkursu odebrali wyróżnienia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy ich wspierali
oraz pomagali w wykonywaniu przepięknych prac plastycznych.
Teraz przed nami Święto Pluszowego Misia!

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, przy wydatnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, księgozbiór naszej biblioteki szkolnej wzbogacił się o … 208 nowych książek!!!

Bardzo cieszymy się tymi zakupami, które jednocześnie wspaniale wpisały się
w październikowe obchody Święta Bibliotek Szkolnych.
Zakupione książki pachną nowością, są pięknie wydane i mają wspaniałe, kolorowe ilustracje. Zostały w ostatnim czasie opracowane, wpisane do księgi inwentarzowej
i już cieszą się ogromną popularnością wśród naszych młodych (i nie tylko!) czytelników.
Wśród nowości, znalazły się pozycje z literatury dziecięcej (bajki, baśnie, opowiadania, wierszyki), młodzieżowej, przepiękne albumy itd.
Zgodnie z wymaganiami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nauczyciel bibliotekarz przeprowadził wymagane konsultacje z przedstawicielami rodziców, uczniów oraz Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie – co zaowocowało właściwym wyborem zakupionych książek.
Nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim naszym czytelnikom ciekawej lektury, oddania się w magiczny świat książek, częstych odwiedzin w szkolnej bibliotece i wielu, niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy również rodziców i opiekunów do korzystania
z księgozbioru bibliotecznego i codziennego, głośnego czytania swoim pociechom!

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska

W piątek 28 września br. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, które zorganizowała biblioteka szkolna.

Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Dzień ten, po raz pierwszy, został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
Nauczyciele w poszczególnych klasach czytali uczniom wybrane fragmenty ulubionych książek. W ramach zajęć biblioterapeutycznych, w bibliotece szkolnej czytano literaturę dla najmłodszych.
Warto przypomnieć, że Dzień Głośnego Czytania wpisał się doskonale w całokształt realizowanych przez bibliotekę szkolną inicjatyw w ramach projektu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.
Pamiętajmy, że czytają dzieci, czytają dorośli, czytają sobie nawzajem, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Zachęcamy rodziców i opiekunów do głośnego czytania swoim pociechom. Bo dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.

W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, w dniu 10 września br. w klasie III Gimnazjum czytaliśmy fragment powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Uczniowie zapoznali się również z sylwetką pisarza, jego twórczością oraz fabułą tej powieści.
Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i została zainaugurowana przez Parę Prezydencką. Tym samym zrealizowana została idea przyświecająca akcji. Wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomogła uczniom jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Była to również doskonała okazja do promocji czytelnictwa oraz formą uczczenia jubileuszu.  
 
Udział w Narodowym Czytaniu to pierwsze z wielu wydarzeń, które biblioteka szkolna zaplanowała w roku szkolnym 2018/2019 w ramach Narodowego Rozwoju Programu Czytelnictwa.

Tradycyjnie już w październiku obchodziliśmy Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji poszczególne klasy uczestniczyły w zajęciach biblioterapeutycznych, w spotkaniach z bohaterami różnych książek i oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu plastycznego pn. "Biblioteka moich marzeń (praca przestrzenna)". Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i stworzyli przepiękne projekty bibliotek swoich marzeń. Jury konkursowe w składzie: p. A. Fleszar i p. A. Gajda-Jong przyznały następujące miejsca:

  • I miejsce: Natalia Sabok
  • II miejsce: Rafał Rupik i Adrian Mańczyk
  • III miejsce: kl. II Gimnazjum

Wyróżnienia otrzymały klasy: Ia zet Gimnazjum, III Gimnazjum, I Gimnazjum.
A już w listopadzie obchodzić będziemy Święto Pluszowego Misia (będzie się działo!).