Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Tradycyjnie, w miesiącu maju w bibliotece szkolnej odbywało się wiele różnorodnych zajęć związanych tematycznie z książką i biblioteką. Uczniowie najstarszych klas mieli okazję uczestniczyć w zajęciach biblioterapeutycznych, zajęciach edukacyjnych promujących czytelnictwo.
Również w ramach Dnia Otwartego naszej Szkoły, który odbył się w dniu 16 maja br. w bibliotece prowadzone były zajęcia, podczas których uczestnicy wykonywali własnoręcznie miniaturowe książeczki.
Wszystkim czytelnikom, którzy regularnie i chętnie odwiedzają naszą bibliotekę bardzo dziękujemy i pamiętajcie, że „książka jest paszportem do świata!”.

Zajęcia czytelniczo-plastyczne „Już wkrótce Święta Wielkanocne”.

W dniu 4 kwietnia br. uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej zostali zaproszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radzionkowie do wzięcia udziału w zajęciach czytelniczo-plastycznych, których tematyką były przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
Dzieci wysłuchały fragmentów książki, które opisywały zwyczaje związane z przygotowaniami świątecznymi. Następnie wykonywały prace plastyczne, które polegały m.in. na malowaniu farbami gotowych, świątecznych form gipsowych. Pomysły i kolorystyka zachwyciły opiekunów i organizatorów tego wydarzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzionkowie za zaproszenie i czekamy na kolejne spotkanie.

Tradycyjnie już w miesiącu październiku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Bibliotek Szkolnych.

W ramach tych obchodów w naszej bibliotece odbywały się zajęcia czytelnicze, biblioterapeutyczne, podczas których uczniowie korzystali z nowości książkowych zakupionych w ostatnim czasie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z tej okazji zorganizowane zostały również dwa konkursy plastyczno-techniczne: „Baśń przeczytałem, ilustrację narysowałem”, „Zakładka do mojej książki”.
Konkursy cieszyły się ogromną popularnością. Ich uczestnicy wykazali się pomysłowością i prawdziwym kunsztem artystycznym.
W konkursie: „Baśń przeczytałem, ilustrację narysowałem” zaszczytne, I miejsce zdobyli: Wiktoria K. (klasa I-IIISP), Kacper Sz. (klasa IV zet), Julia M. (klasa I-IIISP). Pozostali uczestnicy tego konkursu odebrali wyróżnienia.
W konkursie: „Zakładka do mojej książki” zaszczytne, I miejsce zdobyli: Oliwer M. (klasa VIISP), Agata S. (klasa III zet G), Wojciech M. (klasa III zet G). Pozostali uczestnicy konkursu odebrali wyróżnienia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy ich wspierali
oraz pomagali w wykonywaniu przepięknych prac plastycznych.
Teraz przed nami Święto Pluszowego Misia!

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, przy wydatnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, księgozbiór naszej biblioteki szkolnej wzbogacił się o … 208 nowych książek!!!

Bardzo cieszymy się tymi zakupami, które jednocześnie wspaniale wpisały się
w październikowe obchody Święta Bibliotek Szkolnych.
Zakupione książki pachną nowością, są pięknie wydane i mają wspaniałe, kolorowe ilustracje. Zostały w ostatnim czasie opracowane, wpisane do księgi inwentarzowej
i już cieszą się ogromną popularnością wśród naszych młodych (i nie tylko!) czytelników.
Wśród nowości, znalazły się pozycje z literatury dziecięcej (bajki, baśnie, opowiadania, wierszyki), młodzieżowej, przepiękne albumy itd.
Zgodnie z wymaganiami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nauczyciel bibliotekarz przeprowadził wymagane konsultacje z przedstawicielami rodziców, uczniów oraz Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie – co zaowocowało właściwym wyborem zakupionych książek.
Nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim naszym czytelnikom ciekawej lektury, oddania się w magiczny świat książek, częstych odwiedzin w szkolnej bibliotece i wielu, niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy również rodziców i opiekunów do korzystania
z księgozbioru bibliotecznego i codziennego, głośnego czytania swoim pociechom!

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska

W piątek 28 września br. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, które zorganizowała biblioteka szkolna.

Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Dzień ten, po raz pierwszy, został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
Nauczyciele w poszczególnych klasach czytali uczniom wybrane fragmenty ulubionych książek. W ramach zajęć biblioterapeutycznych, w bibliotece szkolnej czytano literaturę dla najmłodszych.
Warto przypomnieć, że Dzień Głośnego Czytania wpisał się doskonale w całokształt realizowanych przez bibliotekę szkolną inicjatyw w ramach projektu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.
Pamiętajmy, że czytają dzieci, czytają dorośli, czytają sobie nawzajem, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Zachęcamy rodziców i opiekunów do głośnego czytania swoim pociechom. Bo dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.