Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Tradycyjnie już w październiku obchodziliśmy Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji poszczególne klasy uczestniczyły w zajęciach biblioterapeutycznych, w spotkaniach z bohaterami różnych książek i oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu plastycznego pn. "Biblioteka moich marzeń (praca przestrzenna)". Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i stworzyli przepiękne projekty bibliotek swoich marzeń. Jury konkursowe w składzie: p. A. Fleszar i p. A. Gajda-Jong przyznały następujące miejsca:

  • I miejsce: Natalia Sabok
  • II miejsce: Rafał Rupik i Adrian Mańczyk
  • III miejsce: kl. II Gimnazjum

Wyróżnienia otrzymały klasy: Ia zet Gimnazjum, III Gimnazjum, I Gimnazjum.
A już w listopadzie obchodzić będziemy Święto Pluszowego Misia (będzie się działo!).

 

 

 

Bez grafiki9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim pt.: „Ptasie plotki” zorganizowanym przez ZSS nr. W Bytomiu. Zajęliśmy najwyższe miejsca: I miejsce – Gosia Nowak, III miejsce Agata Schreiber  i Magadalena Kubiciel, wyróżnienie – Karolina Sroczkowska. Oprócz tego w naszej bibliotece odbywały si e zajęcia biblioterapeutyczne, gry i zabawy. Pamiętajcie: „ Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka ”.

Bez grafiki

Tradycyjnie już w miesiącu październiku obchodzimy Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w dniu 25 października br. odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt.: „Kopciuszek” – nowa wersja inscenizacji przygotowana w oparciu o tekst Wandy Chotomskiej. Przedstawienie rozpoczęło się słowami: „Dzisiaj bajka w stylu retro, niech widzowie łzę obetrą. Żadnych łez i żadnych wzruszeń chociaż będzie to Kopciuszek”. Swoimi aktorskimi umiejętnościami wykazali się uczniowie kl. IV i VI Szkoły Podstawowej, którym gratulujemy zaangażowania i odwagi. Wszystkim aktorom i widzom - naszym uczniom - dziękujemy za to, że pamiętają o szkolnej bibliotece. Zdjęcia można zobaczyć w Galerii Fotografii.  A już w listopadzie…. Święto Pluszowego Misia!!!