Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, w dniu 10 września br. w klasie III Gimnazjum czytaliśmy fragment powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Uczniowie zapoznali się również z sylwetką pisarza, jego twórczością oraz fabułą tej powieści.
Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i została zainaugurowana przez Parę Prezydencką. Tym samym zrealizowana została idea przyświecająca akcji. Wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomogła uczniom jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Była to również doskonała okazja do promocji czytelnictwa oraz formą uczczenia jubileuszu.  
 
Udział w Narodowym Czytaniu to pierwsze z wielu wydarzeń, które biblioteka szkolna zaplanowała w roku szkolnym 2018/2019 w ramach Narodowego Rozwoju Programu Czytelnictwa.