Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

W piątek 28 września br. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, które zorganizowała biblioteka szkolna.

Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Dzień ten, po raz pierwszy, został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
Nauczyciele w poszczególnych klasach czytali uczniom wybrane fragmenty ulubionych książek. W ramach zajęć biblioterapeutycznych, w bibliotece szkolnej czytano literaturę dla najmłodszych.
Warto przypomnieć, że Dzień Głośnego Czytania wpisał się doskonale w całokształt realizowanych przez bibliotekę szkolną inicjatyw w ramach projektu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.
Pamiętajmy, że czytają dzieci, czytają dorośli, czytają sobie nawzajem, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Zachęcamy rodziców i opiekunów do głośnego czytania swoim pociechom. Bo dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.