Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, przy wydatnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, księgozbiór naszej biblioteki szkolnej wzbogacił się o … 208 nowych książek!!!

Bardzo cieszymy się tymi zakupami, które jednocześnie wspaniale wpisały się
w październikowe obchody Święta Bibliotek Szkolnych.
Zakupione książki pachną nowością, są pięknie wydane i mają wspaniałe, kolorowe ilustracje. Zostały w ostatnim czasie opracowane, wpisane do księgi inwentarzowej
i już cieszą się ogromną popularnością wśród naszych młodych (i nie tylko!) czytelników.
Wśród nowości, znalazły się pozycje z literatury dziecięcej (bajki, baśnie, opowiadania, wierszyki), młodzieżowej, przepiękne albumy itd.
Zgodnie z wymaganiami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nauczyciel bibliotekarz przeprowadził wymagane konsultacje z przedstawicielami rodziców, uczniów oraz Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie – co zaowocowało właściwym wyborem zakupionych książek.
Nie pozostaje nic innego, jak życzyć wszystkim naszym czytelnikom ciekawej lektury, oddania się w magiczny świat książek, częstych odwiedzin w szkolnej bibliotece i wielu, niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy również rodziców i opiekunów do korzystania
z księgozbioru bibliotecznego i codziennego, głośnego czytania swoim pociechom!

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska