Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

W kończącym się roku szkolnym zespół wokalno - instrumentalny i teatralno – muzyczny „Dzwoneczki” nie próżnował.

W I semestrze:

 • przygotowaliśmy oprawę muzyczną akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i Dnia Nauczyciela;
 • zorganizowaliśmy i czynnie braliśmy udział w Szkolnym Konkursie wokalno – recytatorskim „Jesienne nastroje”;
 • przygotowaliśmy spotkanie kolędowe połączone z prezentacją komputerową pt. „Opowieść bożonarodzeniowa”, które zaprezentowaliśmy nie tylko w szkole, ale również w Przedszkolu nr 12 w Tarnowskich Górach;
 • przygotowaliśmy repertuar i wystąpiliśmy na dwóch konkursach kolęd i pastorałek:
  - w XIV Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Dąbrówce koło Toszka – II miejsce;
  - w V Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „W grudniowe dni kolęda brzmi” w Bytomiu – II miejsce. (Tu oprócz „Dzwoneczków” wystąpili też nasi nauczyciele prezentując swoje umiejętności wokalno – instrumentalne!);
 • wraz z naszymi nauczycielami zaprezentowaliśmy kolędy i pastorałki na radzionkowskim rynku podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Nagrodą za wytrwałą pracę był dla uczniów wyjazd na koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Dzięki uprzejmości organizatora symfonicznych koncertów edukacyjnych mogliśmy wsłuchać koncertu z cyklu „Muzyka w muzyce”.W II semestrze nastawiliśmy się przede wszystkim na działalność teatralno – muzyczną. Przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko”, w którym śpiewaliśmy, graliśmy na instrumentach, tańczyliśmy, prezentowaliśmy nasze zdolności aktorskie. Przedstawienie to zaprezentowaliśmy na konkursach i festiwalach:

 • na XV Festiwalu Teatralno - Plastycznym „Twórczość bez barier” w Katowicach zajęliśmy I miejsce dla zespołu teatralnego oraz nagrodę za „Osobowość muzyczną” dla zespołu wokalno – muzycznego;
 • na Powiatowym Festiwalu Artystycznym dla Dzieci i Młodzieży w Tarnowskich Górach odebraliśmy I nagrodę. Warto dodać, że naszymi konkurentami byli uczniowie szkół masowych i Domów Kultury całego powiatu!
 • wystąpiliśmy gościnnie na XV Ogólnopolskim Festiwalu Ekspresji w Katowicach organizowanym przez Uniwersytet Śląski i Akademię Muzyczną w Katowicach.Nie zabrakło nas również w przedszkolach. Z wielkim zainteresowaniem zobaczyły nasze przedstawienie przedszkolaki z Radzionkowa, Tarnowskich Gór i Bytomia. „Trasa koncertowa” nie była krótka – rozpoczęliśmy już w marcu, a kończymy tydzień przed zakończeniem roku szkolnego. Serdecznie dziękujemy pani Ani i pani Maryli za nieocenioną pomoc!

Przedstawienie „Brzydkie kaczątko” otwierało także nasz coroczny Festyn Rodzinny, który w tym roku był międzynarodowy! Na festynie zaprezentowaliśmy się też jako zespół wokalny i instrumentalny.    

Zespół „Dzwoneczki” przegotował również program na III Tarnogórski Przegląd Muzyki Klasycznej dla Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez SOSW w Tarnowskich Górach. Grupa młodsza, ze szkoły podstawowej zagrała i zatańczyła „Gawota” F. Gossec’a oraz „Taniec Odetty”
P. Czajkowskiego zdobywając I nagrodę. Grupa starsza z gimnazjum i SPP zajęła III miejsce wykonując instrumentalnie i inscenizując „Walca” nr 2 Dymitra Szostakowicza. Oczywiście wystąpiliśmy również w Koncercie Laureatów na deskach Tarnogórskiego Centrum Kultury.Zespół wokalno – instrumentalny „Dzwoneczki’ wraz z uczniami i pedagogami Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu przygotował również koncert na powitanie międzynarodowej grupy reprezentującej projekt „Erasmus +”. Jak przystało na Polskę – postawiliśmy na naszego najwybitniejszego kompozytora – Fryderyka Chopina. Zaśpiewaliśmy i zagraliśmy piosenki o Chopinie, przygotowaliśmy prezentację komputerową o naszym rodaku, a młodzież z OSM pięknie zagrała jego kompozycje. (Podziękowania dla p. Sylwii za przetłumaczenie prezentacji na język angielski). Dziękujemy też uczniom OSM i pani Dolores Madeja za współpracę. To był już drugi ich występ na terenie naszej szkoły w tym roku szkolnym.

Poniżej prezentujemy filmiki z przedstawienia "Brzydkie kaczątko" oraz walc w wykonaniu uczniów naszej szkoły:

Przed nami już finisz. Jeszcze tylko akademia na zakończenie roku szkolnego i… zasłużony odpoczynek!

„Dzwoneczkom”, wszystkim uczniom i nauczycielom – wspaniałych wakacji!!!

28 kwietnia w PMDK w Tarnowskich Górach został zorganizowany „Powiatowy Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej 2016”.

Udział w nim mogły wziąć amatorskie zespoły taneczne, teatralne i muzyczne działające przy szkołach i Domach Kultury. Zespół „Dzwoneczki” jako jedyny reprezentował szkoły specjalne. Wystąpiliśmy w kategorii „teatr” przedstawiając nasz spektakl muzyczno – ruchowy pt. „Na jagody”. Nieoficjalnie wiedzieliśmy, że nasze przedstawienie bardzo spodobało się jury. Na oficjalne ogłoszenie wyników musieliśmy jednak poczekać do Koncertu Galowego festiwalu.
Nasza cierpliwość została wystawiona na wielką próbę! Ale doczekaliśmy się – w czwartek 12 maja w PMDK im. Jordana w Tarnowskich Górach odbył się Koncert Galowy i ogłoszono wyniki. Zdobyliśmy I miejsce w kategorii teatralnej! Gratulacje!!!

   

10 maja w SOSW w Tarnowskich Górach odbywał się II Przegląd Muzyki Klasycznej dla Dzieci i Młodzieży „Klasycznie – Artystycznie”.

Nasza Szkoła zaprezentowała się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI Szkoły Podstawowej oraz uczniowie Gimnazjum i SPP. Grupa starsza zaprezentowała się w utworze „Gawot” klasycznego kompozytora francuskiego F. J. Gossec’a, wykonując do niego układ rytmiczny, a następnie precyzyjnie realizując akompaniament na instrumentach perkusyjnych. Grupa młodsza zespołu „Dzwoneczki” wykonała „Wiązankę walców” Johanna Straussa: uczniowie klasy IV zatańczyli walce z kukiełkami, a klas V-VI zagrali je na metalofonie, dzwonkach, flecie prostym, trójkącie i janczarach. Jury oceniając nasz występ przyznało uczniom SPP III miejsce, a uczniom SP I miejsce. Wręczenie nagród odbyło się 12 maja na deskach Tarnogórskiego Centrum Kultury w Tarnowskich Górach podczas Koncertu Laureatów, na którym ponownie mogliśmy się zaprezentować w „Wiązance walców”. Gratulacje dla wszystkich artystów!!!

 

Pozostałe zdjęcia dostępne są w naszej galerii.

Tradycją naszej szkoły stał się fakt, że gdy tylko nadejdzie wiosna i zrobi się cieplej, zespół artystyczny „Dzwoneczki” wyrusza w „trasę koncertową”.

Prezentujemy to, czego nauczyliśmy się przez długi, jesienno – zimowy czas. Bierzemy udział w festiwalach artystycznych wokalnych, instrumentalnych, teatralnych i cieszymy się z każdego sukcesu. Ale prócz festiwali mamy jeszcze inną formę pokazywania naszych umiejętności i czerpania radości z występów scenicznych. Nawiązaliśmy kontakt z wieloma przedszkolami na terenie Radzionkowa, Bytomia i Tarnowskich Gór. Te, które znajdują się w najbliższej okolicy, mogą oglądać nasze przedstawienia w szkole, przychodząc do nas w ramach Dni Otwartych Szkoły. Do tych dalszych to my jedziemy z naszymi spektaklami teatralnymi. Przedszkolaki i ich Panie  zawsze miło nas przyjmują i traktują jak prawdziwych artystów. A my spełniamy się w rolach „aktorów”. No i przypominają się nam słodkie chwile spędzone w przedszkolu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.