Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

W kończącym się roku szkolnym zespół wokalno - instrumentalny i teatralno – muzyczny „Dzwoneczki” nie próżnował.

W I semestrze:

 • przygotowaliśmy oprawę muzyczną akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i Dnia Nauczyciela;
 • zorganizowaliśmy i czynnie braliśmy udział w Szkolnym Konkursie wokalno – recytatorskim „Jesienne nastroje”;
 • przygotowaliśmy spotkanie kolędowe połączone z prezentacją komputerową pt. „Opowieść bożonarodzeniowa”, które zaprezentowaliśmy nie tylko w szkole, ale również w Przedszkolu nr 12 w Tarnowskich Górach;
 • przygotowaliśmy repertuar i wystąpiliśmy na dwóch konkursach kolęd i pastorałek:
  - w XIV Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Dąbrówce koło Toszka – II miejsce;
  - w V Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „W grudniowe dni kolęda brzmi” w Bytomiu – II miejsce. (Tu oprócz „Dzwoneczków” wystąpili też nasi nauczyciele prezentując swoje umiejętności wokalno – instrumentalne!);
 • wraz z naszymi nauczycielami zaprezentowaliśmy kolędy i pastorałki na radzionkowskim rynku podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Nagrodą za wytrwałą pracę był dla uczniów wyjazd na koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Dzięki uprzejmości organizatora symfonicznych koncertów edukacyjnych mogliśmy wsłuchać koncertu z cyklu „Muzyka w muzyce”.W II semestrze nastawiliśmy się przede wszystkim na działalność teatralno – muzyczną. Przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko”, w którym śpiewaliśmy, graliśmy na instrumentach, tańczyliśmy, prezentowaliśmy nasze zdolności aktorskie. Przedstawienie to zaprezentowaliśmy na konkursach i festiwalach:

 • na XV Festiwalu Teatralno - Plastycznym „Twórczość bez barier” w Katowicach zajęliśmy I miejsce dla zespołu teatralnego oraz nagrodę za „Osobowość muzyczną” dla zespołu wokalno – muzycznego;
 • na Powiatowym Festiwalu Artystycznym dla Dzieci i Młodzieży w Tarnowskich Górach odebraliśmy I nagrodę. Warto dodać, że naszymi konkurentami byli uczniowie szkół masowych i Domów Kultury całego powiatu!
 • wystąpiliśmy gościnnie na XV Ogólnopolskim Festiwalu Ekspresji w Katowicach organizowanym przez Uniwersytet Śląski i Akademię Muzyczną w Katowicach.Nie zabrakło nas również w przedszkolach. Z wielkim zainteresowaniem zobaczyły nasze przedstawienie przedszkolaki z Radzionkowa, Tarnowskich Gór i Bytomia. „Trasa koncertowa” nie była krótka – rozpoczęliśmy już w marcu, a kończymy tydzień przed zakończeniem roku szkolnego. Serdecznie dziękujemy pani Ani i pani Maryli za nieocenioną pomoc!

Przedstawienie „Brzydkie kaczątko” otwierało także nasz coroczny Festyn Rodzinny, który w tym roku był międzynarodowy! Na festynie zaprezentowaliśmy się też jako zespół wokalny i instrumentalny.    

Zespół „Dzwoneczki” przegotował również program na III Tarnogórski Przegląd Muzyki Klasycznej dla Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez SOSW w Tarnowskich Górach. Grupa młodsza, ze szkoły podstawowej zagrała i zatańczyła „Gawota” F. Gossec’a oraz „Taniec Odetty”
P. Czajkowskiego zdobywając I nagrodę. Grupa starsza z gimnazjum i SPP zajęła III miejsce wykonując instrumentalnie i inscenizując „Walca” nr 2 Dymitra Szostakowicza. Oczywiście wystąpiliśmy również w Koncercie Laureatów na deskach Tarnogórskiego Centrum Kultury.Zespół wokalno – instrumentalny „Dzwoneczki’ wraz z uczniami i pedagogami Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu przygotował również koncert na powitanie międzynarodowej grupy reprezentującej projekt „Erasmus +”. Jak przystało na Polskę – postawiliśmy na naszego najwybitniejszego kompozytora – Fryderyka Chopina. Zaśpiewaliśmy i zagraliśmy piosenki o Chopinie, przygotowaliśmy prezentację komputerową o naszym rodaku, a młodzież z OSM pięknie zagrała jego kompozycje. (Podziękowania dla p. Sylwii za przetłumaczenie prezentacji na język angielski). Dziękujemy też uczniom OSM i pani Dolores Madeja za współpracę. To był już drugi ich występ na terenie naszej szkoły w tym roku szkolnym.

Poniżej prezentujemy filmiki z przedstawienia "Brzydkie kaczątko" oraz walc w wykonaniu uczniów naszej szkoły:

Przed nami już finisz. Jeszcze tylko akademia na zakończenie roku szkolnego i… zasłużony odpoczynek!

„Dzwoneczkom”, wszystkim uczniom i nauczycielom – wspaniałych wakacji!!!