Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

W Zespole Szkół Specjalnych od wielu lat szczególną uwagę poświęca się promocji zdrowia.

Uczniowie wykazują ogromne zainteresowanie tą tematyką i mocno angażuje się w działania podejmowane w ramach realizacji zadań związanych z promocją zdrowego stylu życia.
Sprawdzeniem ich wiedzy w tym zakresie był przeprowadzony 25 kwietnia 2017 roku Szkolny Konkurs Wiedzy pt. „O zdrowiu wiemy wszystko”, realizowany w ramach projektu „Trzymaj formę”. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I - III Gimnazjum, którzy zmierzyli się z 34 pytaniami testowymi z zakresu promocji zdrowego stylu życia.
Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat zasad higieny osobistej, poznawanie znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka oraz nabywanie umiejętności dbania o swoje zdrowie.
Konkurs wygrali uczniowie, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów spośród wszystkich uczestników.

Laureatami zostali:

 • I miejsce:
  Oktawia Siemiaszko
  Bartłomiej Bojanowski
 • II miejsce
  Mateusz Sikorski
  Agata Schreiber
 • III miejsce
  Katarzyna Matusik
  Laura Kuna
 • Wyróżnienie
  Weronika Schreiber
  Piotr Suchanek

Fotorelacja z konkursu dostępna jest w naszej galerii.

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Kraje należące do Unii Europejskiej tego dnia obchodzą Dzień Europy.

W naszej szkole z tej okazji odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. W konkursie wzięło udział 10 uczniów reprezentujących Gimnazjum nr 3 z ZSS z Radzionkowa, Gimnazjum nr 16 z ZSS nr 3 z Bytomia oraz Gimazjum nr 19 z ZSS nr 6 z Bytomia.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 • I miejsce - Magdalena Melicka i Wiktoria Chojnacka (Gimnazjum nr 3 w Radzionkowie)
 • II miejsce - Kamil Towarek i Bartłomiej Gruhn (Gimnazjum nr 19 w Bytomiu)
 • III miejsce - Jadwiga Puroł i Sebastian Piasecki (Gimnazjum nr 19 w Bytomiu)

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

Fotorelacja z konkursu dostępna jest w naszej galerii.

Już po raz dziesiąty, w dniu 7 kwietnia 2017 r., reprezentacja naszej Szkoły (Bartłomiej Bojanowski, Laura Kuna, Nikola Bąk, Natalia Spałek, Weronika Krysztof) wzięła udział w zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piekarach Śląskich Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim: „Zobacz, jaki jestem zdolny”, który w tym roku odbywał się pod hasłem: „Po szerokim polu modra Wisła płynie”. W swoim zamierzeniu konkurs miał wyzwalać w uczestnikach satysfakcję i radość płynącą z recytacji, a tym samym wyrażenia siebie.
Uczniowie naszej szkoły pięknie przygotowali wiersze poświęcone naszej największej rzece Wiśle. Miło nam poinformować, że wyróżnienie specjalne w tym Konkursie zdobył uczeń kl. II gimnazjum – Bartłomiej Bojanowski, któremu bardzo serdecznie gratulujemy!!!

 

Więcej informacji o Konkursie oraz galerię fotografii możecie zobaczyć na stronie internetowej Urzędu Miasta Piekary Śląskie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich):
http://www.piekary.pl/news,article,1873,jubileusz_konkursu_%E2%80%9Ezobacz_jaki_jestem_zdolny
http://www.biblioteka.piekary.pl/konkursy/zobacz-jaki-jestem-zdolny/n,x-edycja-pod-haslem-po-szerokim-polu-modra-wisla-plynie

Za udostępnienie zdjęć w naszej galerii dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich.

Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się logopedyczny konkurs recytatorski pt.: 'Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki".

Uczestnicy, podzieleni na trzy kategorie zgodnie ze swoimi możliwościami, zmagali się z wierszami o różnym stopniu trudności.
Laureatami konkursu zostali:

Poziom podstawowy:
I. Bartosz Wolski
II Kacper Szostakowski
III Błażej Kęszycki

Poziom średnio zaawansowany:
I. Agata Schreiber
II. Natalia Sabok
III Piotr Suchanek

Poziom zaawansowany:
I. Dawid Lech
II. Oktawia Siemiaszko
III. Bartłomiej Bojanowski

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział!
Fotorelacja z konkursu w naszej galerii.