Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

W Zespole Szkół Specjalnych od wielu lat szczególną uwagę poświęca się promocji zdrowia.

Uczniowie wykazują ogromne zainteresowanie tą tematyką i mocno angażuje się w działania podejmowane w ramach realizacji zadań związanych z promocją zdrowego stylu życia.
Sprawdzeniem ich wiedzy w tym zakresie był przeprowadzony 25 kwietnia 2017 roku Szkolny Konkurs Wiedzy pt. „O zdrowiu wiemy wszystko”, realizowany w ramach projektu „Trzymaj formę”. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I - III Gimnazjum, którzy zmierzyli się z 34 pytaniami testowymi z zakresu promocji zdrowego stylu życia.
Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat zasad higieny osobistej, poznawanie znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka oraz nabywanie umiejętności dbania o swoje zdrowie.
Konkurs wygrali uczniowie, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów spośród wszystkich uczestników.

Laureatami zostali:

 • I miejsce:
  Oktawia Siemiaszko
  Bartłomiej Bojanowski
 • II miejsce
  Mateusz Sikorski
  Agata Schreiber
 • III miejsce
  Katarzyna Matusik
  Laura Kuna
 • Wyróżnienie
  Weronika Schreiber
  Piotr Suchanek

Fotorelacja z konkursu dostępna jest w naszej galerii.