Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Na bieżąco w naszej szkole przyglądamy się losom naszych absolwentów. Dodatkowo także absolwenci, w szczególności szkoły zawodowej, korzystają z porad nauczycieli, pedagoga, psychologa, wychowawcy oraz starszych koleżanek i kolegów. Bardzo przydatne są w tym różnego rodzaju wydarzenia w szkole takie jak np wigilia szkolna, festyn integracyjny, konkursy  podczas których absolwenci odwiedzają szkołę dzieląc się z nauczycielami i młodszymi kolegami/koleżankami swoim doświadczeniem w pracy oraz w życiu.

Po ukończeniu szkoły nasi uczniowie w większości przypadków znajdują zatrudnienie w firmach, w których się szkolili podczas odbywania praktyk. Ważnym także źródłem informacji o losach absolwentów są pracodawcy u których uczniowie odbywali praktyki i pracują, z którymi szkoła utrzymuje stały kontakt zapraszając min. do uczestnictwa w różnych wydarzeniach szkolnych takich jak np. festyn integracyjny.

Nasi absolwenci służą także poradą dla uczniów młodszych klas, pomagając im w wyborze odpowiedniej drogi zawodowej oraz służąc przykładem w jaki sposób postępować aby osiągnąć sukces. Dodatkowo pedagodzy udzielają pomocy absolwentom w dalszej nauce, jeśli takową podejmują w technikach wieczorowych oraz na kursach kwalifikacyjnych. Nauczyciele pomagają także naszym byłym uczniom w rozwiązywaniu zadań przygotowujących ich do egzaminów zawodowych zewnętrznych. 

 Wszyscy ucziowie, którzy skończyli klasę III ZET gimnazjum, będą kontynuować naukę w naszej skzole. Od września 2015 roku będą uczniami  Szkoły Przysposabiającej do Pracy.