Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Świetnie spisali się Nasi Uczniowie na Rozegranym w Zabrzu XX Turnieju Ringo/nieoficjalne Mistrzostwa Śląska.

Obie drużyny zajęły I Miejca/z kompletem zwycięstw/.Drużyny wystąpiły w następujących składach - Gimnazjum dziewczęta:
Karolina Melicka,Gabriela Polimarczyk i Klaudia Sadłoń,Oddziały Terapeutyczne:Andrzej Kortz, Mateusz Wegehaupt, Wojciech Michalik.

Kochani, my już po XXVI Śląskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Rybniku Boguszowicach.

Odbył się on 30 listopada 2018 roku.
Nieskromnie powiemy, że jesteśmy mega zadowoleni z naszych występów. Dziękujemy Pani Izo i Pani Mileno za przygotowanie nas do tych występów. Dzięki ciekawym i zróżnicowanym treningom, uzyskaliśmy w niektórych występach lepsze czasy i nasze nowe „życiówki”.  OK a teraz konkrety.
Adam na dystansie 25m stylem dowolnym: I miejsce z czasem 0.21.44 (2 sekundy lepiej niż w kwietniu), a 25m żabką na piersiach: II miejsce, Łukasz na dystansie 25m i 50m stylem dowolnym: dwa IV miejsca. Martyna, nasza absolwentka, zdobyła dwa złote medale: na dystansie 25m stylem dowolnym i na dystansie 25m delfinem. Mariusz na dystansie 100m stylem klasycznym zdobył
I miejsce z poprawą czasu o dwie sekundy (1,57,83), zaś płynąc 50m stylem dowolnym zdobył III miejsce. Pragniemy nadmienić, że ten wyścig był najbardziej emocjonujący. Różnica czasowa pomiędzy trzema pierwszymi zawodnikami była minimalna. Zdobywca I miejsca miał czas: 0,41,60; zdobywca miejsca II: 0,41,65 no i nasz Mariusz uzyskał czas: 0,41,89.
Paweł płynąc  50m stylem dowolnym zdobył II miejsce a płynąc delfinem miejsce IV. Sylwia pokonując dystans 25m stylem grzbietowym zdobyła III miejsce zaś o ułamek sekundy odpłynęło jej
I miejsce w kraulu na piersiach, gdzie po pokonaniu 25m ostatecznie zdobyła II miejsce.
Kochani i tutaj mega moc u Sylwii bo od kwietniowych treningów, Sylwia poprawiła swój czas w kraulu na piersiach na dystansie 25m o 14 sekund!!!

Kochani warto regularnie uczestniczyć w treningach, bo jak widać, są tego efekty. Gorąco zachęcamy Was do treningów.

Dziękujemy tym, którzy trzymali za nas kciuki.

Witajcie, witajcie, pewnie czekacie na nasze wyniki z XV Śląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych – cieszy nas to bardzo.

To, że odbył się on 12 kwietnia 2018 roku na basenie Aquarius w Zabrzu to już pewnie wiecie. Ok, ale miały być wyniki.
No to już Was gorąco informujemy, że poszło nam świetnie. Mianowicie zdobyliśmy 7 złotych medali, 3 srebrne, 3 brązowe, 2 czwarte miejsca i jedno szóste. Nasza ośmioosobowa reprezentacja wystawiła dwie sztafety, gdzie jedna z nich (Martyna, Daria, Adam, Mariusz) zdobyła II miejsce a druga – szóste (Sylwia, Paweł, Maciek, Łukasz). Złote medale zdobyli dla nas Adam (styl dowolny, 25m), Martyna (styl dowolny, 25m), Paweł (styl klasyczny, 25m), Mariusz (styl klasyczny, 100m), Daria (styl klasyczny, 100m), Sylwia (grzbiet, 25m), Martyna (delfin, 25m). Medalami srebrnymi zaszczycili nas Mariusz (styl dowolny, 50m), Daria (styl dowolny, 50m), Sylwia (styl dowolny, 25m) natomiast brązowymi Łukasz (styl dowolny, 50m), Adam (styl klasyczny, 25m), Maciek (delfin, 25m). Poza podium znalazł się Paweł (styl dowolny, 50m) i Maciek (styl dowolny, 50m) na czwartym miejscu i na dystansie 25m stylem dowolnym Łukasz na miejscu szóstym.

Czytaj więcej: XV Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

21 lutego w bytomskiej Agorze odbył się IV Turniej Ośmiu Miast w Bowlingu.

Nasi uczniowie tradycyjnie stanęli na wysokości zadania. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie wygrali. Indywidualnie w kategorii dziewcząt zwyciężyła Sylwia Urbańska, a wśród chłopców Mariusz Trawiński. Przy okazji Mariusz ustanowił z wynikiem 146 punktów najlepszy wynik w historii turnieju.

XXV Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Rybniku Boguszowicach odbył się 24 listopada 2017 roku.

Reprezentowani byliśmy przez Łukasza Bukowskiego (DPS Miedary), Adama Auguna, Macieja Felusia, Darię Jasińską (naszą absolwentkę), Martynę Paściak (naszą absolwentkę), Pawła Trojana, Mariusza Trawińskiego oraz Sylwię Urbańską. Mocno nam kibicował Andrzej Kortz. Daliśmy z siebie wszystko a niektórzy z nas nawet i więcej. Co nie oznacza, że na kolejnym mityngu nie poprawimy swoich obecnych wyników. Nadal będziemy systematycznie i ciężko trenować. O to już Pani Iza Mnich zadba. Takie osiągnęliśmy sukcesy. Nasze złotka, to Martyna Paściak na dystansie 25 m kraulem na piersiach i drugie złoto w delfinie na 25 metrów. Daria Jasińska zdobyła pierwsze miejsce płynąc stylem klasycznym na dystansie 100m. Złoto wywalczyła również Sylwia Urbańska w grzbiecie (25m). kropkę nad i postawił Mariusz Trawiński, który w kraulu na piersiach na dystansie 50 metrów zdobył złoto, zaś na 100m – srebro. Adam Augun: srebro 25m kraul na piersiach. Na podium stanęli również Paweł Trojan i Maciej Feluś, którzy w pięknym stylu na dystansie 50m zdobyli drugie miejsce. Swoją kolekcję medalową Paweł Trojan uzupełnił o brąz (25m stylem klasycznym). Zawody zamknęliśmy sztafetami  której uzyskaliśmy II i IV miejsce. Serdecznie dziękujemy tym, którzy kciuki za nas trzymali.

Wyśmienicie spisali się nasi uczniowie w XIX Mistrzostwach Zabrza w Ringo/nieoficjalne Mistrzostwa Śląska w tej dyscyplinie/.

Nasze 3 drużyny zajęły trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach.
Składy mistrzowskich zespołów:
kat. SP dziewczyny – Gabriela Polimarczyk, Klaudia Sadłoń.
kat. GM dziewczyny - Karolina Melicka, Magdalena Melicka.
kat. GM  chłopcy - Mateusz Kahl,Marek Żółty.
Startowało kilkanaście drużyn z całego Śląska.

 

Świetnie spisali się Nasi Uczniowie w rozegranym 24 maja w Bytomiu Bobrku turnieju "Sport i zabawa".

W turnieju sprawnościowym startowały sześcioosobowe drużyny z Zabrza, Bytomia, Bytomia Bobrka i Radzionkowa. Zdecydowanie wygraliśmy klasyfikację zespołową, a prawdziwym objawieniem zawodów okazał się Adam Lukawski!!!
Spośród czterech konkurencji indywidualnych Adaś wygrał – dwie /rzut piłką lekarską i trójskok z miejsca/. W biegu na 60 metrów i w konkursie rzutów do kosza był trzeci. Wojtek Pidzik był trzeci w trójskoku.

"Złota Drużyna" wystąpiła w składzie:

  • Barbara Krysztof,
  • Piotr Suchanek,
  • Adrian Mańczyk,
  • Krystian Porębski,
  • Wojtek Pidzik,
  • Adam Lukawski.

Fotorelacja z turnieju dostępna jest w naszej galerii.

Do tak ważnego zadania przystąpiliśmy 14 października 2017 roku podczas III Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin, organizowanego przez MOSiR Radzionków.

Jesiennymi kolorami Księża Góra przywitała ponad 500 zawodników zrzeszonych w 93 zespołach. Tegoroczna formuła biegu została przez organizatorów zmodyfikowana – w związku z przypadającym tego dnia Świętem Edukacji Narodowej utworzono zespoły integracyjne. Nauczyciele startowali razem z uczniami tworząc „zespoły marzeń”. Stanowiło to duże wyzwanie zarówno dla jednej strony, jak i dla drugiej strony. W naszym szkolnym teamie po stronie nauczycieli biegały panie Milena Wojtas i Sylwia Kulesza oraz panowie Grzegorz Sieczkowski i Adam Staś. Uczniowskim wsparciem dla pedagogów był Marek Żółty, Mateusz Kahl, Mateusz Sikorski oraz Przemek Nolewajka. Najlepszy czas „uczniowski” uzyskał Marek Żółty, który zajął 262 miejsce z rezultatem 40 minut i 25 sekund. Brawo!!!
Nasz zespół ZSS Radzionków Team II zajął 68 miejsce pokonując 25 zespołów. Każdy z nas na mecie poczuł się zwycięzcą – pobiegłem, dałem radę i ukończyłem!!!! Wspólnie napiliśmy się dobrej herbaty i zjedliśmy „sznita z tustym”. Na taki poczęstunek zapisujemy się już na przyszły rok.
Dziękujemy organizatorom – radzionkowskiemu MOSiR-owi za wspaniałą organizację imprezy oraz za to, że pozwolono nam, mimo pewnych perturbacji, na dalsze uczestnictwo w maratonie. Wielkie dzięki i do zobaczenia w IV Sztafetowym Maratonie.