Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

XXV Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Rybniku Boguszowicach odbył się 24 listopada 2017 roku.

Reprezentowani byliśmy przez Łukasza Bukowskiego (DPS Miedary), Adama Auguna, Macieja Felusia, Darię Jasińską (naszą absolwentkę), Martynę Paściak (naszą absolwentkę), Pawła Trojana, Mariusza Trawińskiego oraz Sylwię Urbańską. Mocno nam kibicował Andrzej Kortz. Daliśmy z siebie wszystko a niektórzy z nas nawet i więcej. Co nie oznacza, że na kolejnym mityngu nie poprawimy swoich obecnych wyników. Nadal będziemy systematycznie i ciężko trenować. O to już Pani Iza Mnich zadba. Takie osiągnęliśmy sukcesy. Nasze złotka, to Martyna Paściak na dystansie 25 m kraulem na piersiach i drugie złoto w delfinie na 25 metrów. Daria Jasińska zdobyła pierwsze miejsce płynąc stylem klasycznym na dystansie 100m. Złoto wywalczyła również Sylwia Urbańska w grzbiecie (25m). kropkę nad i postawił Mariusz Trawiński, który w kraulu na piersiach na dystansie 50 metrów zdobył złoto, zaś na 100m – srebro. Adam Augun: srebro 25m kraul na piersiach. Na podium stanęli również Paweł Trojan i Maciej Feluś, którzy w pięknym stylu na dystansie 50m zdobyli drugie miejsce. Swoją kolekcję medalową Paweł Trojan uzupełnił o brąz (25m stylem klasycznym). Zawody zamknęliśmy sztafetami  której uzyskaliśmy II i IV miejsce. Serdecznie dziękujemy tym, którzy kciuki za nas trzymali.

Wyśmienicie spisali się nasi uczniowie w XIX Mistrzostwach Zabrza w Ringo/nieoficjalne Mistrzostwa Śląska w tej dyscyplinie/.

Nasze 3 drużyny zajęły trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach.
Składy mistrzowskich zespołów:
kat. SP dziewczyny – Gabriela Polimarczyk, Klaudia Sadłoń.
kat. GM dziewczyny - Karolina Melicka, Magdalena Melicka.
kat. GM  chłopcy - Mateusz Kahl,Marek Żółty.
Startowało kilkanaście drużyn z całego Śląska.

Świetnie spisali się Nasi Uczniowie w rozegranym 24 maja w Bytomiu Bobrku turnieju "Sport i zabawa".

W turnieju sprawnościowym startowały sześcioosobowe drużyny z Zabrza, Bytomia, Bytomia Bobrka i Radzionkowa. Zdecydowanie wygraliśmy klasyfikację zespołową, a prawdziwym objawieniem zawodów okazał się Adam Lukawski!!!
Spośród czterech konkurencji indywidualnych Adaś wygrał – dwie /rzut piłką lekarską i trójskok z miejsca/. W biegu na 60 metrów i w konkursie rzutów do kosza był trzeci. Wojtek Pidzik był trzeci w trójskoku.

• Adam Lukawski.

Fotorelacja z turnieju dostępna jest w naszej galerii.

Do tak ważnego zadania przystąpiliśmy 14 października 2017 roku podczas III Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin, organizowanego przez MOSiR Radzionków.

Jesiennymi kolorami Księża Góra przywitała ponad 500 zawodników zrzeszonych w 93 zespołach. Tegoroczna formuła biegu została przez organizatorów zmodyfikowana – w związku z przypadającym tego dnia Świętem Edukacji Narodowej utworzono zespoły integracyjne. Nauczyciele startowali razem z uczniami tworząc „zespoły marzeń”. Stanowiło to duże wyzwanie zarówno dla jednej strony, jak i dla drugiej strony. W naszym szkolnym teamie po stronie nauczycieli biegały panie Milena Wojtas i Sylwia Kulesza oraz panowie Grzegorz Sieczkowski i Adam Staś. Uczniowskim wsparciem dla pedagogów był Marek Żółty, Mateusz Kahl, Mateusz Sikorski oraz Przemek Nolewajka. Najlepszy czas „uczniowski” uzyskał Marek Żółty, który zajął 262 miejsce z rezultatem 40 minut i 25 sekund. Brawo!!!
Nasz zespół ZSS Radzionków Team II zajął 68 miejsce pokonując 25 zespołów. Każdy z nas na mecie poczuł się zwycięzcą – pobiegłem, dałem radę i ukończyłem!!!! Wspólnie napiliśmy się dobrej herbaty i zjedliśmy „sznita z tustym”. Na taki poczęstunek zapisujemy się już na przyszły rok.
Dziękujemy organizatorom – radzionkowskiemu MOSiR-owi za wspaniałą organizację imprezy oraz za to, że pozwolono nam, mimo pewnych perturbacji, na dalsze uczestnictwo w maratonie. Wielkie dzięki i do zobaczenia w IV Sztafetowym Maratonie.

Oh... chyba nie można było sobie wyobrazić lepszego zakończenia dla naszej przygody z XI Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych niż spotkanie 31 marca 2017 roku z Pierwszą Damą naszego kraju.
Właśnie tego dnia w Pałacu Prezydenckim podjęła nas Szanowna Pani Agata Kornhauser - Duda. Na długo w naszej pamięci pozostanie to wydarzenie. Był to wspaniały czas, jaki spędziliśmy w Tak doborowym towarzystwie. Towarzyszyło nam uczucie serdeczności, otwartości i pełnej szczerości.

16 marca 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych w Bytomiu Bobrku odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt.

Rewelacyjnie spisały się Nasze Dziewczęta, które w bardzo "okrojonym" składzie wywalczyły 1 miejsce!!! /zespół wystąpił bez trzech podstawowych zawodniczek/.
Kolejność spotkań: Zabrze 2-0, Bobrek 0-1, Ruda Sląska 2-1, Bytom 2-0.
Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Oktawia Siemiaszko, Magda Melicka, Gabriela Polimarczyk, Klaudia Sadłoń.
Na boisku obok umiejętności dominowały wola walki i niesamowita ambicja dziewcząt.
Zawodniczki wygraną dedykowały swojej koleżance Karolinie Melickiej, która nie mogła wystąpić w zawodach, ponieważ 2 dni wcześniej podczas treningu złamała nogę.
Nagrodą za ten spektakularny sukces jest wyjazd na mecz  Mistrzostw Europy /U21/ Włochy-Czechy 21 czerwca 2017 roku w Tychach.

Kochani!!! Nie uwierzycie!!! Ja nadal nie wierzę.

To się zdarzyło dziś 24 marca 2017 roku w Ramsau, Daria w finałach na dystansie 400 m zdobyła złoty medal. Przebiegła w pięknym stylu a po opadnięciu już z sił i poczuciu oddechu na swych plecach doganiającej ją zawodniczki, zebrała w sobie serce i tym sposobem przekroczyła linię mety. Radość nasza była przeogromna. Gratulacje!!!!! You are the best!! !!
Dziękuję Ci za tę walkę. Twoja trenerka Izabela Mnich.

Dzisiejsza dekoracja Darii Jasińskiej w biegu na rakietach śnieżnych na dystansie 200 m podczas XI Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii. Przed Darią jeszcze finały na dystansie 400 m. Trzymajcie kciuki za nią w piątek.