Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Świetnie spisali się Nasi Uczniowie w rozegranym 24 maja w Bytomiu Bobrku turnieju "Sport i zabawa".

W turnieju sprawnościowym startowały sześcioosobowe drużyny z Zabrza, Bytomia, Bytomia Bobrka i Radzionkowa. Zdecydowanie wygraliśmy klasyfikację zespołową, a prawdziwym objawieniem zawodów okazał się Adam Lukawski!!!
Spośród czterech konkurencji indywidualnych Adaś wygrał – dwie /rzut piłką lekarską i trójskok z miejsca/. W biegu na 60 metrów i w konkursie rzutów do kosza był trzeci. Wojtek Pidzik był trzeci w trójskoku.

• Adam Lukawski.

Fotorelacja z turnieju dostępna jest w naszej galerii.

Oh... chyba nie można było sobie wyobrazić lepszego zakończenia dla naszej przygody z XI Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych niż spotkanie 31 marca 2017 roku z Pierwszą Damą naszego kraju.
Właśnie tego dnia w Pałacu Prezydenckim podjęła nas Szanowna Pani Agata Kornhauser - Duda. Na długo w naszej pamięci pozostanie to wydarzenie. Był to wspaniały czas, jaki spędziliśmy w Tak doborowym towarzystwie. Towarzyszyło nam uczucie serdeczności, otwartości i pełnej szczerości.

16 marca 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych w Bytomiu Bobrku odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt.

Rewelacyjnie spisały się Nasze Dziewczęta, które w bardzo "okrojonym" składzie wywalczyły 1 miejsce!!! /zespół wystąpił bez trzech podstawowych zawodniczek/.
Kolejność spotkań: Zabrze 2-0, Bobrek 0-1, Ruda Sląska 2-1, Bytom 2-0.
Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Oktawia Siemiaszko, Magda Melicka, Gabriela Polimarczyk, Klaudia Sadłoń.
Na boisku obok umiejętności dominowały wola walki i niesamowita ambicja dziewcząt.
Zawodniczki wygraną dedykowały swojej koleżance Karolinie Melickiej, która nie mogła wystąpić w zawodach, ponieważ 2 dni wcześniej podczas treningu złamała nogę.
Nagrodą za ten spektakularny sukces jest wyjazd na mecz  Mistrzostw Europy /U21/ Włochy-Czechy 21 czerwca 2017 roku w Tychach.

Kochani!!! Nie uwierzycie!!! Ja nadal nie wierzę.

To się zdarzyło dziś 24 marca 2017 roku w Ramsau, Daria w finałach na dystansie 400 m zdobyła złoty medal. Przebiegła w pięknym stylu a po opadnięciu już z sił i poczuciu oddechu na swych plecach doganiającej ją zawodniczki, zebrała w sobie serce i tym sposobem przekroczyła linię mety. Radość nasza była przeogromna. Gratulacje!!!!! You are the best!! !!
Dziękuję Ci za tę walkę. Twoja trenerka Izabela Mnich.

Dzisiejsza dekoracja Darii Jasińskiej w biegu na rakietach śnieżnych na dystansie 200 m podczas XI Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii. Przed Darią jeszcze finały na dystansie 400 m. Trzymajcie kciuki za nią w piątek.

Oto rozpoczęła się nasza podróż - Wyjazd na XI Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii.

Wprawdzie Ceremonia Otwarcia tego wydarzenia odbędzie się 18 marca to już tam zmierzamy. Po wczorajszym rannym przyjeździe do Warszawy, przebraniu się w reprezentacyjne stroje pojechaliśmy do Hotelu Marriott na uroczyste wręczenie nominacji. Spotkaliśmy się tam z wielu rozmaitymi gośćmi. Między innymi z Ministrem Sportu i Turystyki Panem Witoldem Bańką. Spotkanie poprowadził Zbigniew Chajzer wraz z Michałem Olszewskim. Trzymajcie kciuki za Darię. Daria Jasińska jedna z trzech dziewcząt w Polsce, która będzie reprezentowała Polskę w biegu na rakietach śnieżnych (ang. Snowshoeing).

15 lutego 2017 roku w kręgielni Pin Up w bytomskiej Agorze odbyły się zawody w bowlingu z udziałem 8 śląskich miast.

Startowały sześcioosobowe reprezentacje Bytomia, Rudy Śląskiej,  Zabrza, Chorzowa, Tarnowskich Gór, Gliwic, Świętochłowic, i Radzionkowa. Naszą szkołę reprezentowali: Oktawia Siemiaszko, Daria Jasińska, Karolina Melicka, Andrzej Kortz, Mateusz Kahl i Adam Lukawski.
Trzeci raz z rzędu wygraliśmy klasyfikację drużynową /bijąc najlepszy wynik w historii turnieju - 574 punkty/.
Indywidualnie Andrzej Kortz i Oktawia Siemiaszko zajęli drugie miejsca, Daria Jasińska była czwarta, Karolina Melicka i Mateusz Kahl zajęli piąte miejsca.
BRAWO!!!

Foto relacja dostępna jest w naszej galerii.

17 listopada 2016 roku w Zabrzu na basenie AQUARIUS odbyły się III Mistrzostwa Zabrza w Pływaniu.

Zawody rozgrywały się pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum na dystansie 25m stylem dowolnym oraz grzbietem. Naszą szkołę reprezentował Maciej Feluś oraz Mariusz Trawiński. Bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Trawiński, który w obu konkurencjach zdobył złote medale. Świetnie płynął także Maciek, który wywalczył IV miejsce w stylu dowolnym.