Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

To właśnie tam, 31 maja 2019 r., pod kierunkiem nauczyciela przyrody i biologii, udała się 15-osobowa grupa, reprezentująca społeczność uczniowską starszych klas Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zespole Szkół Specjalnych w Radzionkowie.

„Gościnnie” wyruszyła też 3-osobowa grupa, wywodząca się z klasy III Gimnazjum Nr 3 (zespół edukacyjno-terapeutyczny). Po pieszej wędrówce szlakiem turystycznym, prowadzącym na Księżą Górę, „zameldowaliśmy się” w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej. Tuż przed budynkiem spotkaliśmy edukatorów Śląskiego Ogrodu Botanicznego, znanych niektórym z nas z dwóch poprzednich wypraw, tj. panią Julię Górę, z którą przeżyliśmy w tym roku szkolnym niezapomniany jesienny „spacer z uważnością”, czyli Ogrodowy Mindfulness oraz pana Wincentego Orłowskiego, prowadzącego kilka lat temu z reprezentacją naszej placówki zajęcia surwiwalowe. Tym razem, wspólne odkrywanie tajemnic przyrody w kontakcie z naturą, animował dla nas pan Łukasz Fuglewicz – jak poprzednicy – pasjonat nauk przyrodniczych. Dzieląc się wiedzą w atrakcyjny sposób „nasz” edukator umożliwił uczestnikom warsztatów terenowych poznanie bogactwa siedlisk Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, ukierunkowując nas na wypatrywanie ciekawych gatunków roślin, jak również niektórych zwierząt. Było pachnąco, kolorowo i zdrowo!