Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Imprezy Szkolne

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Każdego roku  w dniu 1 września gromadzimy się w szkole na uroczystej akademii rozpoczynającej Nowy Rok Szkolny. Jest to dzień ważny dla całej społeczności szkolnej. Pierwszy dzwonek wzywa do udziału w pierwszej lub kolejnej szkolnej przygodzie.

 


Wybrany obrazPasowanie na ucznia klasy pierwszej

To dzień szczególnie ważny dla dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą. Pierwszoklasiści po zapoznaniu się z koleżankami i kolegami oraz szkołą - zostają uroczyście pasowani na uczniów.

 


 Święto Edukacji Narodowej

W okolicach 14 października w naszej auli odbywa się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Zabawny program artystyczny i rytmiczne piosenki wprowadzają w dobry nastrój nie tylko nauczycieli i pracowników szkoły, ale całą społeczność szkolną.

 


Wybrany   obrazSpotkanie z Panami Policjantami

Co roku do naszej szkoły zaproszeni zostają policjanci. Goście  przypominają uczniom młodszych klas jak bezpiecznie zachować się na drodze i ulicy. Panowie policjanci przypominają także naszym uczniom podstawowe znaki drogowe. Uczniowie podczas spotkania mają okazję podzielić się z innymi wiedzą na temat prawidłowego korzystania z dróg i ulic. Zwykle sprawia im to wiele radości...


Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

Biblioteka szkolna obchodzi ''Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań.

 

 


Wybrany obrazAndrzejki

To harcerska impreza zabawowa organizowana co roku w restauracji "Figaro" przez ZHP. Zwykle uczestniczy w niej ponad 100 osób z drużyn harcerskich "Nieprzetartego Szlaku" różnych szkół.

 


Wybrany obrazBarbórka

Szkoła nasza kultywuje tradycje regionalne związane ze świętem górników. W tym dniu uroczysty nastrój Górnego Śląska udziela się także uczniom naszej szkoły. Śląskie przyśpiewki i tańce, okraszane tutejszą gwarą, zaproszeni przedstawiciele górnictwa w galowych strojach - to wszystko można zobaczyć i usłyszeć 4 grudnia w naszej szkole.

 


Mikołaj

Święty Mikołaj jest bardzo ważną postacią. Nie można wyobrazić sobie naszej szkoły bez Mikołaja. Tradycje mikołajkowe, a  potem gwiazdka to szczególnie ulubione przez naszych uczniów imprezy. Nie brakuje także związanych z tymi dniami prezentów.

 


 Wigilia

Czyli coroczne spotkanie opłatkowe przy stole wigilijnym całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Radzionkowie. W ten sposób rozpoczynamy przeżywanie w miesiącu grudniu Świąt Bożego Narodzenia.

 


  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wybrany obrazCo roku Biblioteka szkolna z okazji tego święta organizuje konkursy czytelniczo - plastyczne związane z książką. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody. W klasach 1 - 3 szkoły podstawowej przeprowadzane są zajęcia biblioterapeutyczne połączone z głośnym czytaniem baśni. Najmłodsi uczestnicy z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. Owocem spotkania z Baśniami są prace plastyczne wykonane przez dzieci w ramach konkursu plastycznego. Starsi uczniowie również uczestniczą w konkursach, a na lekcjach uzyskują potrzebne informacje o tym święcie.


Wybrany obrazFestyn Rodzinny

Festyn Rodzinny to stała, otwarta impreza szkolna, która organizowana jest dla uczniów i ich rodzin, a także gości - mieszkańców miasta Radzionków i okolic.


Wybrany obrazDzień Matki

26 maja uczniowie z młodszych klas Szkoły Podstawowej przygotowują uroczyste spotkanie dla swoich mam. Zwykle po serdecznym powitaniu gości prezentują krótkie przedstawienie, a następnie recytują wiersze i śpiewają piosenki przygotowane specjalnie na ta okazję. Mamy nie kryją wzruszenia na widok swoich pociech, które okazują się wspaniałymi artystami. Po części artystycznej uczniowie wręczają mamom własnoręcznie przygotowane podarunki i laurki oraz zapraszają na słodki poczęstunek.


 Komers

W  czerwcu klasy trzecie naszego gimnazjum spotykają się (zwykle) w restauracji "Figaro" na komersie. Uroczystość rozpoczyna się częścią oficjalną, czyli krótkim przemówieniem pani dyrektor i wychowawczyń, a następnie uczniowie wspaniale tańczą poloneza. Cała sala, tzn. uczniowie i nauczyciele, bawią się aż do późnych godzin wieczornych na parkiecie i przy suto zastawionych stołach.


Wybrany   obraz Zakończenie Roku Szkolnego

To szczególnie lubiana uroczystość w naszej szkole. Ma to związek z rozpoczęciem letniej przygody wakacyjnej. Jest jednak w tym dniu chwila na refleksję nad tym, czego doświadczyliśmy w całym minionym roku szkolnym. Uśmiechnięci uczniowie ze świadectwami w rękach żegnają szkołę na całe dwa miesiące.


Wakacje

W czasie wakacji część uczniów uczestniczy w turnusach sportowych organizowanych przez naszych nauczycieli w różnych miejscach Polski. Pozostali uczniowie odpoczywają nabierając sił do kolejnych przygód w nowym roku szkolnym.