Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 172 gości oraz 0 użytkowników.

W miesiącu wrześniu klasy II Gimnazjum i III SPP wraz z wychowawcami wybrały się na dwie, wspaniałe wycieczki.

Najpierw uczniowie zwiedzili Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Podziwiali tam zabytki budownictwa ludowego z poszczególnych podregionów Górnego Śląska (m.in. spichlerz oraz kościół p.w. Józefa Robotnika).

W dniu 27 września uczniowie wybrali się na kolejną wycieczkę, której celem był Kraków. Wczesnym rankiem uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli do tego najpiękniejszego polskiego miasta, które przez pięć wieków było stolicą naszego państwa. Czas pobytu mieliśmy zaplanowany bardzo intensywnie. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Bramy Floriańskiej, Barbakanu. Następnie udaliśmy się do Kościoła Mariackiego by podziwiać Ołtarz Wita Stwosza. Kulminacyjnym punktem pobytu było przejście szlakiem turystycznym po podziemiach Rynku Głównego.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Historycznego w Krakowie oraz przewodnika Muzeum, mogliśmy na blisko 1,5 godziny przenieść się w świat średniowiecznego Krakowa. Po lekcji muzealnej wyruszyliśmy Traktem Królewskim na Wawel. Po drodze nie mogliśmy oczywiście nie pojawić się pod słynnym Oknem Papieskim w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Po dotarciu na Zamek Królewski na Wawelu zwiedzaliśmy Katedrę (Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława), dziedziniec zamkowy oraz ogrody królewskie.

Wielką atrakcją było również zwiedzanie Smoczej Jamy, w której spotkaliśmy „prawdziwego rycerza” stojącego na straży tej jaskini. Po chwili odpoczynku nad brzegiem Wisły, podczas której odbyło się wiele sesji fotograficznych, udaliśmy się ponownie w stronę Rynku Głównego, by jeszcze przez chwilę nacieszyć się magiczną atmosferą Krakowa, spojrzeć jeszcze raz na Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza i wysłuchać hejnału granego z Wieży Mariackiej. Pełni wrażeń, w dobrych humorach, wróciliśmy późnym wieczorem do naszych domów.

Wszyscy jesteśmy zgodni: Do Krakowa jeszcze wrócimy!!!

Zdjęcia z naszych wycieczek do Krakowa i Skansenu dostępne są w naszej galerii.