Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.

Już po raz trzeci, w dniach: 20.05. - 02.06.2017 r. uczniowie kl. II Gimnazjum, III SPP, I SPP przebywali na Zielonej Szkole w Wiśle.

Tradycyjnie już gościliśmy we wspaniałym, przyjaznym nam pensjonacie „Willa Kleopatra”. Spędziliśmy niezapomniane, pełne wrażeń i przygód dwa tygodnie, podczas których odpoczywaliśmy, zwiedzaliśmy, poznawaliśmy kulturę i przyrodę beskidzką. Uczestniczyliśmy w licznych wycieczkach.
W Chlebowej Chacie w Górkach w Górkach Wielkich koło Brennej braliśmy udział w kilkugodzinnych warsztatach, podczas których zapoznaliśmy się z dawnymi maszynami rolniczymi, uczestniczyliśmy w prelekcji poświęconej pszczołom, wypiekaliśmy własnoręcznie przygotowane podpłomyki, degustowaliśmy swojski chleb z miodem, smalcem i masełkiem, które wcześniej samodzielnie zrobiliśmy. Do pensjonatu wracaliśmy z ogromnym bochenkiem tradycyjnie wypieczonego chleba i pełnymi brzuchami!
W Muzeum Beskidzkim w Wiśle uczestniczyliśmy w warsztatach filcowania.
W Koniakowie zaproszeni zostaliśmy do Zagrody u Kohuta, gdzie braliśmy udział w warsztatach: „Po nitce do kłębka”. Z prawdziwej wełny udało nam się wyczarować prawdziwe arcydzieła, degustowaliśmy owcze sery i zapoznaliśmy się z kulturą beskidzkich pasterzy.
W Cieszynie uczestniczyliśmy w warsztatach graficznych zorganizowanych w Muzeum Drukarstwa, podczas których własnoręcznie projektowaliśmy i wykonywaliśmy odbitki na prasie graficznej. Po zajęciach zwiedzaliśmy to niewielkie, urokliwe miasteczko spacerując po tzw. „Cieszyńskiej Wenecji”.
W Bielsku-Białej zwiedziliśmy Studio Filmów Rysunkowych, od podszewki poznaliśmy proces tworzenia filmów rysunkowych – m.in. słynnego „Reksia” oraz „Bolka i Lolka”.
Nie zabrakło również pieszych wycieczek, pokonywania własnych słabości oraz zdobywania nowych informacji na temat przyrody Beskidu Śląskiego. Wraz z przewodnikiem PTTK zdobyliśmy Trzy Kopce Wiślańskie, sami dotarliśmy Doliną Czarnej Wisełki do schroniska na Przysłupie pod Baranią Górą i zdobyliśmy Wielką Czantorię.
Zażywaliśmy również odrobiny luksusu, spędzając czas w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Nie zapominaliśmy również o częstej kąpieli w basenie, który mieścił się w naszym pensjonacie, wieczorach filmowych oraz szalonych dyskotekach.
Niestety, podobnie jak w latach ubiegłych, dwa tygodnie szybko minęły i trzeba było wracać do domu.

Podsumowując: 14 dni odpoczynku, edukacji i wzajemnej życzliwości, wycieczek, fantastycznych dyskotek, godziny spędzone w basenie, wieczorów kinowych, dziesiątki kilometrów w naszych nogach……
Wszyscy żyjemy nadzieją, iż za rok – być może - ponownie uda nam się wybrać na Zieloną Szkołę
w równie miłym, życzliwym i łaknącym przygód towarzystwie.
Za udzielone wsparcie i pomoc w organizacji naszej Zielonej Szkoły w Wiśle dziękujemy: Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska w Katowicach, naszym wspaniałym sponsorom – RZOUG Gaz-Technika sp. z o.o., księdzu proboszczowi z Parafii Św. Wojciecha w Radzionkowie, Bazie Paliw Tanquid w Radzionkowie, Spółce Multiserwis sp. z o.o. z Krapkowic, Fundacji Miasteczko Śląskie, Panu Grzegorzowi Spałek (za transport naszych bagaży), Panu Dariuszowi, Panu Krzysztofowi, Pani Basi, która tak wspaniale się nami opiekowała, wspierającym nas mamom (pani Marzenie, pani Bożence) oraz wspaniałej pani Ani – za cierpliwość, otwartość i zaangażowanie w opiekę nad uczestnikami Zielonej Szkoły.
Wszystkim BARDZO DZIĘKUJEMY!

 PS. Więcej fotografii z Zielonej Szkoły znajdziecie już wkrótce w naszej internetowej galerii.