Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

W maju 29 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Dusznik Zdroju.

Program wyjazdu był bardzo bogaty i obfitujący w wiele atrakcji. Z pewnością był to wyjazd dla aktywnych. Leniuchowanie, nuda, cisza poobiednia w Dusznikach nie istniały. Na taką stratę czasu nikt sobie nie mógł pozwolić.
Zaraz po przyjeździe do ośrodka zjedliśmy pyszny obiad. Rozlokowaliśmy się w pokojach i szybko do Jana Kazimierza (sanatorium) na basen. Tam na nas czekały makarony, deski, handelki, jacuzzi, wodospad, bicze i wiele innych atrakcji. Po kolacji spacer na pokaz magicznej, kolorowej fontanny, tańczącej w rytm muzyki w Parku Zdrojowym.
W niedzielę od rana przygotowania do całodziennej wędrówki. Najpierw wszyscy chętni do kościoła. Później zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju i udział w pokazie powstawania papieru. Następnie wędrówka górskim szlakiem na torfowiska i wieżę widokową. Przejazd autokarem na Zieleniec i  wjazd kolejką krzesełkową na szczyt góry (wszyscy byli odważni!) oraz przejście przez granicę do czeskiego schroniska. Powrót do ośrodka, obiadokolacja i znowu basen i kolorowa fontanna.
W poniedziałek wyjazd do Kudowy Zdroju. Wędrówka do Kaplicy Czaszek i spacer po Parku Zdrojowym oraz odwiedziny w Pijalni Wód. Dużą atrakcją okazała się wizyta w Muzeum Zabawek. Zobaczyliśmy tam min. najbrzydszą lalkę i najstarsze klocki Lego. Z Kudowy pojechaliśmy do kolejnego uzdrowiska Polanicy Zdrój. Tam zaczęliśmy od obiadu i dopiero z pełnymi brzuchami ocenialiśmy uroki miejscowości. Puste butelki napełniliśmy wodą mineralną (bardzo zdrową), a brzuchy smakowitym deserem. Po powrocie do ośrodka kolacja i długo wyczekiwana dyskoteka.
Wtorek to wycieczka do Skalnego Miasta – Adrspach w Czechach. Paszporty i dowody przygotowane. Złotówki na korony wymienione, więc ruszyliśmy w drogę. Szmaragdowe jezioro, niesamowite skały - kształtami przypominające słonie, lwy, rękawicę i wiele innych po prostu wzbudzały zachwyt. Krótka przeprawa łodzią z czeskimi flisakami była świetną rozrywką i dostarczyła dużo śmiechu. Po powrocie do ośrodka przyszła kolej na spacer po Dusznickim Parku Zdrojowym i degustację lokalnej wody mineralnej (samo zdrowie). Oczywiście były też lody. No i jeszcze raz dyskoteka. A rano? Cóż….. śniadanie i wyjazd do domu.
Szybko zleciało. Wszyscy dzielnie znieśli rozłąkę z bliskimi i już planują wyjazd w przyszłym roku.

Foto relacja z wycieczki dostępna w naszej galerii.