Facebook

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

W dniu 26 września br. uczniowie kl. III Gimnazjum i VII b Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do Krakowa.

To jedno z najstarszych, a jednocześnie najpiękniejszych polskich miast zachwyciło nas ponownie. Od wczesnych godzin porannych uczniowie spacerowali po uliczkach Starego Miasta podziwiając jego niezwykłą architekturę i klimat. Odwiedziliśmy Bazylikę Mariacką, w której podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza oraz przeszliśmy pod Sukiennicami. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie (wraz z przewodnikiem) Muzeum Katedralnego, Katedry na Wawelu z królewskimi grobami oraz wejście na wieżę, na której znajduje się Dzwon Zygmunta.

Po wizycie w Katedrze Wawelskiej udaliśmy się na dziedziniec Zamku na Wawelu, gdzie w pięknym otoczeniu mieliśmy czas na zrobienie jakże ciekawych zdjęć.
Naszą wizytę na Wzgórzu Wawelskim zakończyliśmy zwiedzaniem smoczej jamy oraz spacerem nadwiślańskim bulwarem.
Takie spojrzenie na Kraków pozwoliło nam poczuć atmosferę miasta bardzo wyjątkowego, pełnego wydarzeń, do którego ciągle chce się wracać.

 

Fotorelacja z wycieczki dostępna jest w naszej Galerii.