Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

W dniu 24 września, we wczesnych godzinach porannych, uczniowie kl. I Branżowej Szkoły I stopnia wraz z opiekunami (p. R. Okrutny, p. A. Jędrak) wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia.

Pierwsze kroki w tym pięknym mieście skierowaliśmy do Panoramy Racławickiej, w której podziwialiśmy wspaniałe, ogromne dzieło mistrza malarstwa  dziewiętnastowiecznego – Jana Styki, które przedstawia bitwę powstańców kościuszkowskich z wojskami carskimi pod Racławicami.
Następnie, nie marnując żadnej chwili, wyruszyliśmy na zwiedzanie Wrocławia.
Pod przewodnictwem p. R. Okrutnego, który w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiadał o tym mieście i pokazywał jego ciekawe zakątki, zawitaliśmy na Rynek Starego Miasta, najstarszą dzielnicę Wrocławia – Ostrów Tumski i inne, ciekawe miejsca.
Przez cały dzień towarzyszyły nam słynne, wrocławskie krasnale. Jak głosi legenda,
we wrocławskim Podziemnym Mieście Krasnali żyje blisko trzysta skrzatów. I ciągle wprowadzają się nowe. Według jednej z teorii pierwszy Chochlik przybył do Wrocławia na niewielkiej tratwie, na której wybudował sobie niewielki szałas, uznając chyba, że to idealne miejsce na serię psikusów.
Czas bardzo szybko płynął i niestety w godzinach wieczornych wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy, choć zmęczeni, byli uśmiechnięci i bardzo zadowoleni a do Wrocławia – z pewnością jeszcze wrócimy.
Serdecznie dziękujemy Panu R. Okrutnemu za pomoc w organizacji naszej wyprawy oraz przekazanie nam wielu, ciekawych informacji o tym mieście.