Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

24 października wszystkie klasy SPP oraz klasa VIII zet SP odwiedziły Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.


Zwiedziliśmy dwie wystawy: „Od śmierci nikt się nie wykręci" oraz Jego wysokość król but – z życia bytomskich szewców i garbarzy". Pierwsza z nich ukazywała ludową wizję śmierci, rytuały i obrzędy związane z „momentem przejścia" oraz ostatnim, pożegnaniem. Druga wystawa przedstawiała zbiory obuwia oraz wyrobów skórzanych odkryte podczas badań archeologicznych, przedstawiała życie rzemieślników w czasach średniowiecza". Mimo trudnej tematyki wystaw, uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadań i ciekawostek, które w przystępny sposób zostały im przekazane przez nauczycieli.
Tym samym wykonaliśmy zadanie 18 „Szlakiem historii" w ramach projektu "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA".