Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

czas i miejsce akcji: 12.03.2019 – 15.03.2019 r.
bohaterowie: Andrzej Kortz, Przemek Nolewajka, Daniel Stopik, Marcelina Mazur, Madzia Kubiciel, Paulina i Karolina Patoń, Klaudia Sadłoń, a także Pani Sylwia Kulesza, Pani Natalia Szczęsna i Pan Grzegorz Sieczkowski

Nasza czterodniowa wycieczka rozpoczęła się 12.03.2019 r. lotem z Katowic do Londynu.
Po przylocie do Londynu, zostaliśmy przywitani iście angielską pogodą - było mokro i wietrznie. Jednak i takie warunki pogodowe nie powstrzymały nas od intensywnego zwiedzania, które sprawiło nam mnóstwo frajdy.


Już w pierwszy dzień, zaraz po zjedzeniu obiadu, wyruszyliśmy zobaczyć the Buckingham Palace, a także poszliśmy na spacer wzdłuż Tamizy, który doprowadził nas pod samo Opactwo Westministerskie, Big Bena i Pałac Westministerski, a następnie London Eye. Niestety najsłynniejszy zabytek Londynu był w renowacji i mogliśmy zobaczyć tylko i wyłącznie tarczę zegarową tej imponującej budowli. Następnie udaliśmy się metrem na Piccadilly Circus, aby zobaczyć najsłynniejsze skrzyżowanie ulic w stolicy Anglii, a także zrobić sobie zdjęcie pod posągiem Erosa – a nóż trafił kogoś swoją strzałą?


Drugiego dnia udaliśmy się do Natural History Museum, gdzie mogliśmy zobaczyć imponujące wystawy dotyczące powstania świata i tego jak ewaluowało życie na przestrzeni wieków. Zdecydowanie najbardziej podobały się nam szkielety dinozaurów, a także symulacja trzęsienia ziemi. Po ekscytującej wycieczce w muzeum, pojechaliśmy pod Harrodsa, który
jest jednym z najsłynniejszych i najdroższych sklepów na świecie. Niestety zawrotne ceny nie pozwoliły nam na zakup pamiątek w tymże sklepie :) Następnie udaliśmy się pod stadion Arsenalu Londyn, co było marzeniem naszego jubilata Andrzeja, który w ten dzień obchodził swoje 24 urodziny! Spacer dookoła stadionu zakończył się zakupami w oficjalnym sklepie Arsenalu Londyn. Tęskniąc za naszą polską kuchnią, udaliśmy się na obiad do polskiej restauracji, gdzie zjedliśmy tradycyjną zupę pomidorową i kotleta schabowego, co dodało nam siły, aby udać się w dalszą podróż. Naszym kolejnym celem było Tower of London, a także imponujący most Tower Bridge. Nasz dzień zakończyliśmy wieczorną wizytą w urokliwym Chinatown, gdzie poczuliśmy się jak w Chinach. Były tam czerwone lampiony, zapach chińskiego jedzenia, a także pełno przyjaznych Chińczyków. Oczywiście nie zabrakło przejażdżki typowym czerwonym, dwupiętrowym autobusem. (wstawić zdjęcie nr 6,7,8,9,10,11)


Trzeciego dnia odwiedziliśmy British Museum, gdzie zobaczyliśmy sztukę różnych kontynentów. Najbardziej podobała nam się Afryka i jej kolorowe kostiumy, a także starożytny Egipt i mumie, z którymi chętnie się fotografowaliśmy. Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się na Trafalgar Square, gdzie zrobiliśmy mnóstwo zdjęć z kolumną Nelsona i fontannami, a następnie weszliśmy do National Gallery, gdzie obejrzeliśmy obrazy wielu słynnych malarzy.
Z pewnością zapamiętamy na długo Słoneczniki Van Gogha, które są nam znane. Po zwiedzaniu udaliśmy się na typowy angielski obiad, czyli „Fish and Chips”, było smacznie! Ostatnią atrakcją wieczoru była wieczorna wizyta w  Camden Town, gdzie podziwialiśmy ciekawe fasady budynków, a także kupiliśmy mnóstwo pamiątek.


Ostatniego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy pod St. Paul's Cathedral, gdzie mogliśmy podziwiać architekturę tejże budowli. Następnie przeszliśmy przez Millenium Bridge na drugą stronę Tamizy, gdzie czekała na nas Tate Modern Gallery, gdzie zobaczyliśmy współczesne dzieła znanych brytyjskich artystów. Następnie udaliśmy się pod the Globe Theatre, gdzie sam William Shakespeare wystawiał swoje sztuki. To był nasz ostatni cel wyprawy. Później udaliśmy się na obiad i na stację Victoria's Coach Station, żeby złapać autobus na Lotnisko w Luton.
Tak nasza przygoda dobiegła końca. Było SUUUUUUPER!!!