Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Koncert w NOSPR

Po Świętach Wielkanocnych uczniowie klas VIII zet SP, III zet Gim oraz I – II i III SPP wyjechali do Katowic na koncert edukacyjny z cyklu „Polska w muzyce cudzoziemców" w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Program koncertu był niezwykły. Kompozytorzy pochodzący z Niemiec (Albert Lortzing – Uwertura do opery Polak i jego dziecko), Francji (Leo Delibes – Preludium i Mazur z baletu CoppeliaiCamille Saint-Saens – II Koncert fortepianowy), Rosji (Anatolij Liadow - Polonez C-dur) i Norwegii (JohanSvendsen – FestivalPolonaisei Edvard Grieg – Taniec Anitry) tworzący w XIX i początkach XX wieku, gdy Polska była pod zaborami, w rewelacyjny sposób wykorzystali motywy muzyki polskiej w swoich utworach. Porywały nas energiczne rytmy mazurów i dostojne polonezy. A największe wrażenie wywarła na nas Uwertura do opery pt. „Polak i jego dziecko", w której przepięknie zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego"! Kompozytor wykorzystał naszą „Pieśń Legionów we Włoszech" dużo wcześniej nim została Polskim Hymnem Narodowym. W pięknej sali koncertowej przeżyliśmy wspaniałe chwile przy dźwiękach muzyki.
Po Świętach Wielkanocnych uczniowie klas VIII zet SP, III zet Gim oraz I – II i III SPP wyjechali do Katowic na koncert edukacyjny z cyklu „Polska w muzyce cudzoziemców" w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Program koncertu był niezwykły. Kompozytorzy pochodzący z Niemiec (Albert Lortzing – Uwertura do opery Polak i jego dziecko), Francji (Leo Delibes – Preludium i Mazur z baletu CoppeliaiCamille Saint-Saens – II Koncert fortepianowy), Rosji (Anatolij Liadow - Polonez C-dur) i Norwegii (JohanSvendsen – FestivalPolonaisei Edvard Grieg – Taniec Anitry) tworzący w XIX i początkach XX wieku, gdy Polska była pod zaborami, w rewelacyjny sposób wykorzystali motywy muzyki polskiej w swoich utworach. Porywały nas energiczne rytmy mazurów i dostojne polonezy. A największe wrażenie wywarła na nas Uwertura do opery pt. „Polak i jego dziecko", w której przepięknie zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego"! Kompozytor wykorzystał naszą „Pieśń Legionów we Włoszech" dużo wcześniej nim została Polskim Hymnem Narodowym. W pięknej sali koncertowej przeżyliśmy wspaniałe chwile przy dźwiękach muzyki.