Facebook

BohaterON

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Z wizytą w Operze Śląskiej

W kwietniu grupa uczniów z klas VIII zet, III zet Gim. i II SPP wyjechała do Opery Śląskiej w Bytomiu na przedstawienie baletowe pt. „Królewna Śnieżka". Balet polskich twórców: Bogdana Pawłowskiego (muzyka), Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrowskiego (libretto) oparty jest na znanej, wielokrotnie prezentowanej w różnych formach w teatrze baśni braci Grimm. Słynna baśń o królewnie Śnieżce i krasnoludkach wzrusza bez względu na wiek. Nie jest do końca pewne, czy to dorośli przyprowadzają dzieci na spektakl „Królewny Śnieżki" czy też na odwrót. Jedno jest pewne – nikt się nie nudził. Z otwartymi buziami słuchaliśmy muzyki i podziwiali piękny taniec, kostiumy, dekoracje. A dodatkową atrakcją dla naszych uczniów była możliwość zaglądnięcia w trakcie przerwy za kulisy opery. Z bliska mogliśmy przyjrzeć się dekoracjom, spotkać tancerzy w przepięknych kostiumach, a z niektórymi z nich nawet zrobić sobie fotkę na scenie za kurtyną! Ponadto zaglądnęliśmy do orkiestronu, przyjrzeliśmy się różnym instrumentom, a nasz utalentowany Wojtek zagrał nawet melodię kuranta Stanisława Moniuszki z opery „Straszny dwór" na prawdziwym ksylofonie. Oby jak najwięcej takich kulturalnych wycieczek!