III a ZET SP

wychowawca: M. Augustyniak

RELIGIA – EWA PIONTEK.
DATA 23.06 -24.06.
TEMAT : JEZUS I JA NA WAKACJACH.

Drodzy uczniowie, zbliżają się wakacje- czas odpoczynku. Przeżywamy je razem z Bogiem. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.
Polecenie nauczyciela:
proszę obejrzeć filmik o wakacyjnych przygodach, a następnie zapoznajcie się z zasadami bezpiecznego spędzania wakacji.
https://liblink.pl/f11m6YrpH7

https://liblink.pl/AnctN1ZSeh

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska, III a ZET SP
Wybierz dowolny temat. Baw się i ćwicz.
epodręczniki.pl/kształcenie-ogólne/edukacja-wczesnoszkolna (ćwiczenia z modułami do wykonania przez ucznia, polecenia czytane przez lektora (wybierz Klasa 1 – Lato, kliknij po lewej stronie chmurkę – spis treści, kliknij pszczółkę i wybierz Blok 29 Jacy jesteśmy.
Kliknij auto. Temat 141. Nie lubię skarżyć. … Moduł 1. A bo Julka to…. (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora), Moduł 2. (kliknij robota usłyszysz głos lektora Dowiedz się, że nieładnie jest skarżyć kliknij głośnik i posłuchaj wiersza ekran możesz powiększyć). Moduł 3. (kliknij głośnik po lewej stronie, usłyszysz głos lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie). Moduł 4 (kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, na górze kliknij głośnik, obejrzyj ilustrację. Policz produkty na każdej półce), Moduł 5 (kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ) Moduł 6 kliknij głośnik usłyszysz głos lektora. Kliknij na spis treści.
Kliknij misia. Temat 142. Dziecięce przechwałki. Moduł 1. Eron – zawsze naj…(kliknij głośnik usłyszysz głos lektora), Moduł 2. (kliknij robota usłyszysz głos lektora, kliknij głośnik na górze ekranu i posłuchaj wiersza ekran możesz powiększyć). Moduł 3 (kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ), Moduł 4. kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ), Moduł 5. kliknij głośnik usłyszysz głos lektora. Kliknij na spis treści.
Kliknij w puzzle. Temat 144. Muszę się myć. . Moduł 1.  Umyjek i Nieumyjek. (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora), Moduł 2. (kliknij robota usłyszysz głos lektora, kliknij głośnik na górze ekranu i posłuchaj polecenia, obejrzyj obrazek). Moduł 3. (kliknij po lewej stronie usłyszysz głos lektora, kliknij głośnik i posłuchaj opowiadania ekran możesz powiększyć). Moduł 4. kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ), Moduł 5. kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj dwa zadania, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ). Moduł 5. kliknij głośnik usłyszysz głos lektora. Kliknij na spis treści.

RELIGIA – EWA PIONTEK

DATA: 9.06. – 10.06.

TEMAT: Z PANEM JEZUSEM IDZIEMY PRZEZ MIASTA I WSIE – BOŻE CIAŁO.

Drodzy uczniowie, w czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała.W tym roku nie będziemy mogli uczestniczyć w uroczystej procesji, dlatego zapraszam was do obejrzenia krótkiego filmu o tym ważnym wydarzeniu.
https://liblink.pl/RTDrekVG75

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska, III a ZET SP
www.miniminiplus.pl/wygibajki/filmy/wygibajki-odc-5. Muzyczna zabawa. Temat: Dzisiaj jedziemy do Chin. Rozwiązywanie zagadek, śpiewanie piosenek Wykonanie wachlarza. Śpiewanie piosenek z elementami tanecznymi.

RELIGIA – EWA PIONTEK
DATA 2.06- 3.06
TEMAT: PAN JEZUS JEST MOIM SKARBEM.
Drodzy uczniowie, niedziela jest szczególnym dniem spotkania z Jezusem. W tym tygodniu zapraszam was do obejrzenia krótkiego filmu o tym ważnym dniu.
https://liblink.pl/nK4LYZcNbL

RELIGIA EWA PIONTEK

DATA: 26.05-27.07.
TEMAT: WYRAŻAM MIŁOŚĆ DO MOJEJ MAMY.
Bardzo proszę obejrzeć kartę pracy nr 54 i wykonać znajdując się ..tam polecenia. Dołączam filmik do obejrzenia.
https://liblink.pl/gPSEsxzcO1

Załacznik 1

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska, III a ZET SP
www.miniminiplus.pl/wygibajki/filmy/wygibajki-odc-3 . Muzyczna zabawa. Temat: Dziki Zachód. Rozwiązywanie zagadek, śpiewanie piosenek Wykonanie zabawki- konik. Śpiewanie piosenek z elementami tanecznymi.

RELIGIA – EWA PIONTEK

DATA : 19.05-20.05.

TEMAT: PAN JEZUS WSTĘPUJE DO NIEBA.

Witam was bardzo serdecznie . Pan Jezus po swoim zmartwychwstaniu przebywał na ziemi przez 40 dni potem wstąpił do nieba, aby nam przygotować miejsce. proszę z dzieckiem obejrzeć ilustrację mówiącą o tym wydarzeniu i wykonać polecenia na str. 94- 95.

Karta pracy

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska, III a ZET SP
www.miniminiplus.pl/wygibajki/filmy/wygibajki-odc-2 . Muzyczna zabawa. Temat: Dzisiaj jedziemy do Meksyku. Rozwiązuj zagadki, śpiewaj piosenki, wykonaj zabawkę meksykańską balero, zaśpiewaj piosenkę z elementami tanecznymi.

Religia

TEMAT: ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II.

DATA: 12.05-13.05.

W związku z 100 rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II, zapraszam do zapoznania się z osobą Tego wielkiego Polaka. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu.

https://liblink.pl/Jrvr9FYSCa

zadanie dla chętnych: Proszę w kartach pracy odszukać str. 125 i wykonać podane tam zadanie( można wydrukować pojedynczą kartkę)

karta pracy

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska, III a ZET SP
www.miniminiplus.pl/wygibajki/filmy/wygibajki-odc-1 . Muzyczna zabawa. Temat: Piraci. Rozwiązuj zagadki, śpiewaj piosenki, wykonaj lunetę z elementów papierowych, spróbuj zaśpiewać piosenkę z elementami tanecznymi.

TEMAT : NABOŻEŃSTWO MAJOWE.
DATA : 5.05.- 6.05.

Witam was uczniowie i waszych rodziców. Rozpoczął się maj, najpiękniejszy miesiąc roku, który poświęcony jest Maryi. Oddajemy Jej cześć uczestnicząc w nabożeństwach majowych. zapraszam was w tym tygodniu na katechezę wirtualną poświęconą Maryi ( link poniżej).

https://liblink.pl/YaRJKDfhGU

TEMAT: Jezus zmartwychwstały zaprasza nas do swojego stołu.
DATA:27.04.
zadanie podane w załączniku.

Karta pracy

TEMAT: Maryja jest naszą Matką i Królową.

Karta pracy
DATA :29.04.

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska, III a ZET SP
Temat: Mamy dobry humor.
epodręczniki.pl/kształcenie-ogólne/edukacja-wczesnoszkolna (ćwiczenia z modułami do wykonania przez ucznia, polecenia czytane przez lektora, wykonuj zadania, które nie sprawiają Ci trudności)
E-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej
edukacja wczesnoszkolna klasa 1 Wiosna 1, klikając kursorem na menu możesz rysować na podanym obrazku, wypełniać kolorem, zmieniać, gumować, pisać i wstawiać tekst na dowolną przestrzeń obrazka (przyciskając kursywą (Aa).
– Kliknij po lewej stronie ptaszka (Blok 23. Mamy dobry humor). Wykonaj zadania/polecenia.
1.   Kliknij nożyczki. Temat 118. Moduł 1. Czarujemy (posłuchaj lektora (Anima magikiem), kliknij kolejny Moduł 2 (kliknij głośnik posłuchaj lektora, na czym polega praca magika?), kliknij Moduł 3 (kliknij robota i głośnik usłyszysz czytanie lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne 4 zadania czytane przez lektora), kliknij na moduł 4 (kliknij w głośnik posłuchaj lektora), kliknij na Moduł 5 (kliknij dziewczynkę usłyszysz lektora, posłuchaj, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadania, możesz wybrać poziom trudności łatwy lub trudny), kliknij na Moduł 6 (posłuchaj lektora).
2. Kliknij auto. Temat 119. Układamy zaklęcia. Moduł 1. (kliknij głośnik Abrakadabra, hokus-pokus… usłyszysz głos lektora), Moduł 2 (kliknij robota usłyszysz lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadanie czytane przez lektora), Moduł 3 (kliknij robota i usłyszysz głos lektora), Moduł 4 (kliknij robota usłyszysz głos lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj 4 kolejne zadania), Moduł 5 (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora).
3. Kliknij misia. Temat 120. Gdyby ludzie potrafili czarować… Moduł 1. Kopalnia w pokoju Zgrzyciaków. (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora), Moduł 2. (kliknij robota usłyszysz głos lektora, kliknij głośnik i posłuchaj opowiadania ekran możesz powiększyć), Moduł 3. (kliknij chłopca, usłyszysz głos lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie), Moduł 4 (kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz głos, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne 4 zadanie, klikaj głośnik, otrzymasz polecenia do wykonania), Moduł 5 (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora).

Religia

Temat : Jezu, ufam Tobie- niedziela miłosierdzia Bożego.
Data 20. 04.- 23.04.

Witam serdecznie rodziców i uczniów. W tym tygodniu zapraszam na katechezę wirtualną. link do katechezy poniżej.

https://liblink.pl/6cxiCE8qNi

Religia

Temat: Wielkanocny dzwon rodzi radość. Data 16-17.04.
Dzień dobry. Zapraszam do zapoznania się z treścią zawartą w podręczniku. Treść związana jest z przeżywanymi Świętami Wielkanocnymi.Proszę wykonać zadanie z karty pracy.( kartka z podręcznika i karta pracy w załączniku. Pozdrawiam.Ewa Piontek

Karta pracy 1

Karta pracy 2

 

Religia- Ewa Piontek

karty pracy na 7.04.2020.
Proszę z podręcznika  Kochamy dobrego Boga ( podamy w załączniku) zrobić temat 38 Grób Jezusa odwiedzamy, na modlitwie przy Nim trwamy. str.80-81 

Załącznik

wychowawca: M. Augustyniak

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska, III a ZET SP
Temat: Wiosenna pobudka.
epodręczniki.pl/kształcenie-ogólne/edukacja-wczesnoszkolna (ćwiczenia z modułami do wykonania przez ucznia, polecenia czytane przez lektora, wykonuj zadania, które nie sprawiają Ci trudności)
E-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej
edukacja wczesnoszkolna klasa 1 Wiosna 1, klikając kursorem na menu możesz rysować na podanym obrazku, wypełniać kolorem, zmieniać, gumować, pisać i wstawiać tekst na dowolną przestrzeń obrazka (przyciskając kursywą (Aa).
– Kliknij po lewej stronie konewkę (Blok 22. Witamy wiosnę). Wykonaj zadania/polecenia.
1. Kliknij balonik. Wiosenna pobudka (posłuchaj opowiadania, przeciągnij karteczki z wyrazami na odpowiednie drzewa, skorzystaj z kalkulatora i ułóż klocki).
2. Kliknij puzzle. Wiosenne kwiaty (obejrzyj zdjęcia, obejrzyj planszę i posłuchaj informacji, połącz zdjęcia kwiatów z ich nazwami)
3. Kliknij kostkę. Przylatują ptaki (obejrzyj zdjęcia, słuchaj zdań i wskazuj odpowiednie zdjęcia, obejrzyj film)
4. Kliknij serduszko. Wiosenna garderoba (słuchaj to co czyta lektor, obejrzyj ilustrację, przeciągnij do pudełek obrazki z nazwami zawierającymi głoskę ł, wpisz do tabeli liczbę każdego z elementów ułożonych na łóżkach)
www.miniminiplus.pl/gry Wiosenne porządki (należy posegregować śmieci i umieścić je we właściwych pojemnikach na odpadki , a następnie zaprojektuj wygląd ogródka.

Anna Szot, Agnieszka Dudała
Zajęcia logopedyczne
30.03-03.04
Materiały  dla uczniów klas I-II-III b SP, III zet SP, V zet SP. Zachęcamy także wszystkich zainteresowanych do skorzystania!

1. Gimnastyka buzi i języka – ćwiczenia wykonuj przed lustrem lub z użyciem kostki i pionków wykorzystaj jak grę planszową. Kto pierwszy dotrze do mety??
https://liblink.pl/OiBlDjxuTI

2. Ćwiczenia oddechowe – klikając na żółte pola odkryjesz ciekawe pomysły na trening oddechu. Do dzieła!
https://liblink.pl/xYy918AUxs

3. Co słychać w domu? – Wsłuchaj się w dźwięki domu. Powiedz, jakie sprzęty i przedmioty wydają dźwięki. Czy potrafisz je naśladować?

Pozdrawiamy
Anna Szot
Agnieszka Dudała

Witam serdecznie, w załączniku wysyłam karty pracy w wersji pdf dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. 

załącznik 1

załącznik 2

Zajęcia -dla klasy III ZET SP,  Joanna Bulska
       epodręczniki.pl/kształcenie-ogólne/edukacja-wczesnoszkolna 
(ćwiczenia z modułami do wykonania przez ucznia, polecenia czytane 
przez lektora)
•       E-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej
edukacja wczesnoszkolna klasa 1 Wiosna
www.miniminiplus.pl/gry
– zagubione kwiaty
– kolorowe figury
– podziel równo
– Nooddy puzzle
Jakie zwierze słyszysz
– Porady Strażaka Sama; Prąd – porady Strażaka Sama, Jak zachowywać 
się w kuchni.

Skip to content