V ZET SP

wychowawca: A. Mytyk

Dla klasy Vzet SP, wych. A.Mytyk  22 – 25 czerwca 2020r.

Witam szanownych Rodziców.
Witam Was: Kamilu, Łukaszu, Kacprze i Konradzie. Mamy już ostatnie lekcje w tym roku szkolnym, wobec tego chcę Wam zaproponować kreatywne formy spędzenia wolnego czasu, szczególnie wtedy gdy pada deszcz i nie możemy wyjść na dwór.
W pierwszej kolejności zapraszam Was do zabawy i wykorzystania materiałów najprostszych, czyli kartonów, resztek papierów, kubków papierowych….
Zacznijmy od:
https://liblink.pl/wOnLJcQdJ1
Możemy również wykorzystać je tak:
https://liblink.pl/Fd5E5I2u7n
Możemy także stworzyć grę piłkarzyki w wersji taniej i kartonowej oraz wiele innych atrakcji:
https://liblink.pl/zGWz28rpeU
Zapraszam również do spotkania z Tymkiem i Tosią i ich przygodami z kartonowym pudłem:
https://liblink.pl/6SXDVl8u97
Warto zobaczyć serię krótkich filmów o Tymku i Tosi – ćwiczą pamięć i spostrzegawczość.
Jeżeli Państwo zechcą wysłać zdjęcie prac w formie zdjęcia na WhatsAppie, numer telefonu poda także Pani Ania.
Bardzo dziękuję za współpracę.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałych wakacji.
Lucyna Rabsztyn

RELIGIA- EWA PIONTEK
proszę RELIGIA- EWA PIONTEK.
DATA 25.06.
TEMAT : JEZUS I JA NA WAKACJACH.

Drodzy uczniowie, zbliżają się wakacje- czas odpoczynku. Przeżywamy je razem z Bogiem. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.
Polecenie nauczyciela:
proszę obejrzeć filmik o wakacyjnych przygodach, a następnie zapoznać się z zasadami bezpiecznego spędzania wakacji.

https://liblink.pl/TPhkkgjniY

https://liblink.pl/ew78BLfwOD

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska – V ZET SP
Wybierz dowolny temat. Baw się i ćwicz.
epodręczniki.pl/kształcenie-ogólne/edukacja-wczesnoszkolna (ćwiczenia z modułami do wykonania przez ucznia, polecenia czytane przez lektora (wybierz Klasa 1 – Lato, kliknij po lewej stronie chmurkę – spis treści, kliknij pszczółkę i wybierz Blok 29 Jacy jesteśmy.
Kliknij auto. Temat 141. Nie lubię skarżyć. … Moduł 1. A bo Julka to…. (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora), Moduł 2. (kliknij robota usłyszysz głos lektora Dowiedz się, że nieładnie jest skarżyć kliknij głośnik i posłuchaj wiersza ekran możesz powiększyć). Moduł 3. (kliknij głośnik po lewej stronie, usłyszysz głos lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie). Moduł 4 (kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, na górze kliknij głośnik, obejrzyj ilustrację. Policz produkty na każdej półce), Moduł 5 (kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ) Moduł 6 kliknij głośnik usłyszysz głos lektora. Kliknij na spis treści.
Kliknij misia. Temat 142. Dziecięce przechwałki. Moduł 1. Eron – zawsze naj…(kliknij głośnik usłyszysz głos lektora), Moduł 2. (kliknij robota usłyszysz głos lektora, kliknij głośnik na górze ekranu i posłuchaj wiersza ekran możesz powiększyć). Moduł 3 (kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ), Moduł 4. kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ), Moduł 5. kliknij głośnik usłyszysz głos lektora. Kliknij na spis treści.
Kliknij w puzzle. Temat 144. Muszę się myć. . Moduł 1.  Umyjek i Nieumyjek. (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora), Moduł 2. (kliknij robota usłyszysz głos lektora, kliknij głośnik na górze ekranu i posłuchaj polecenia, obejrzyj obrazek). Moduł 3. (kliknij po lewej stronie usłyszysz głos lektora, kliknij głośnik i posłuchaj opowiadania ekran możesz powiększyć). Moduł 4. kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ), Moduł 5. kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz polecenie, , kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj dwa zadania, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie, kliknij po prawej stronie krzyżyk ). Moduł 5. kliknij głośnik usłyszysz głos lektora. Kliknij na spis treści.

Dla klasy Vzet SP, wych. A.Mytyk  15 czerwca 2020r.

Witam szanownych Rodziców.
Witam Was: Kamilu, Łukaszu, Kacprze i Konradzie. Chciałabym Was w tym tygodniu zachęcić do zastanowienia się nad tym, czy  trzeba wyjeżdżać daleko na wakacje? Później (po powrocie do szkoły) moglibyśmy stworzyć mapkę  atrakcji ze spacerów wokół szkoły.
Zobaczcie, jak wygląda widok Radzionkowa z drona (może znajdziecie znane Wam miejsca):
https://liblink.pl/TaReGKgQUs
https://liblink.pl/SEoEImliAq
https://liblink.pl/XlMZvcjWvO
Tutaj przypomnienie Kolonii Hugona na Rojcy:
https://liblink.pl/DjBPOBHOT4
Od Was zależy, jaki kierunek działań wybierzecie i każdy będzie dobry.
Jeżeli Państwo zechcą wysłać zdjęcie prac w formie zdjęcia na WhatsAppie, numer telefonu poda także Pani Ania.
Bardzo dziękuję za współpracę. Pozdrawiam serdecznie.
Lucyna Rabsztyn

Dla klasy Vzet SP, wych. A.Mytyk  8 – 9 czerwca 2020r.

Witam szanownych Rodziców.
Witam Was: Kamilu, Łukaszu, Kacprze i Konradzie.
Jak powstaje spektakl teatralny? Dowiemy się o tym dzięki opowieści na You Tube pod tym adresem:
https://liblink.pl/K5Arz6oPKi
Później zapraszam także do Teatru Wielkiego w Warszawie na cykl spotkań z Moni i Uszko (minutowe filmy animowane), którzy wprowadzą Was w świat teatru i opery:
https://liblink.pl/Dwn0NQagle
Na tej stronie znajdziemy także gry, dzięki którym potrenujemy spostrzegawczość i utrwalimy wiedzę o zachowaniu się na spektaklu.
Możemy również odnajdywać pary w teatralnych rekwizytach i przedmiotach z nim związanych:
https://liblink.pl/ijNQrAKBSC
https://liblink.pl/lvONnke7h0
https://liblink.pl/ksnwODe5Ef
Przekażę także Waszej Pani karty pracy. Mam nadzieję, że się Wam spodobają.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej pracy.
Lucyna Rabsztyn

Załącznik 1

Załącznik 2

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska – V ZET SP
www.miniminiplus.pl/wygibajki/filmy/wygibajki-odc-5. Muzyczna zabawa. Temat: Dzisiaj jedziemy do Chin. Rozwiązywanie zagadek, śpiewanie piosenek Wykonanie wachlarza. Śpiewanie piosenek z elementami tanecznymi.

RELIGIA – EWA PIONTEK
DATA 4.06- 5.06
TEMAT: PAN JEZUS JEST MOIM SKARBEM.
Drodzy uczniowie, niedziela jest szczególnym dniem spotkania z Jezusem. W tym tygodniu zapraszam was do obejrzenia krótkiego filmu o tym ważnym dniu.
https://liblink.pl/fJM6qvG9pX

Dla klasy Vzet SP, wych. A.Mytyk  1 – 4 czerwca 2020r.

Witam szanownych Rodziców.
Witam Was: Kamilu, Łukaszu, Kacprze i Konradzie. Życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka:
https://liblink.pl/5EyJcTuRzU

Dzisiaj chcę się też Wam zaproponować zabawę z tej okazji – obejrzenie ciekawego pełnometrażowego filmu o przyjaźni, o piesku –  Mój przyjaciel Smitty:
https://liblink.pl/5EyJcTuRzU

Możemy także wspólnie wybrać się   na następną wirtualna wycieczkę, ale tym razem do ZOO w Zamościu, gdzie są ustawione kamery na żywo przy wybiegach:
https://liblink.pl/YCAssYi9VI
Zaproponuję też Wrocław lub Warszawę.
W każdy piątek i środę o godz. 12:00, emitujemy na Facebooku #domoweZOO. To cykl spotkań edukacyjnych, które odbywają się na żywo na profilu @wroclawskiezoo.Ich celem jest wzbudzenie zainteresowania zwierzętami wśród odbiorców, głównie dzieci.
W ramach wydarzenia #ZOOstańwdomu – ZOObaczonline codziennie o godz. 14 na profilu ZOO na Facebooku (LINK) można oglądać relacje prosto z ogrodu zoologicznego w Warszawie. Pracownicy pokazują wybranych podopiecznych i opowiadają co u nich słychać.
Dostaniecie również karty pracy – kolorowanki w załączniku lub w formie papierowej.
Od Was zależy, jaki kierunek działań wybierzecie i każdy będzie dobry.
Jeżeli Państwo zechcą wysłać zdjęcie prac w formie zdjęcia na WhatsAppie, numer telefonu poda także Pani Ania.
Bardzo dziękuję za współpracę. Pozdrawiam serdecznie.
Lucyna Rabsztyn

Dzień Dziecka

Zabawa

Dzieci z różnych stron

Lew

Dla klasy Vzet SP, wych. A.Mytyk  25 – 28 maja 2020r.

Witam szanownych Rodziców.
Witam Was: Kamilu, Łukaszu, Kacprze i Konradzie. Dziękuję bardzo za współpracę w poprzednim tygodniu.
Dzisiaj chcę się z Wami  (nie wiem czy się uda w tajemnicy przed mamami) przygotować laurkę z okazji Dnia Matki. Macie przygotowane szablony w postaci kolorowanki. Pamiętajcie, że jednak najważniejsza jest Wasza pamięć, wdzięczność i miłość. Przekażę również karty pracy pani wychowawczyni.
We wtorek i w czwartek zapraszam Was do wirtualnej wycieczki do wspólnego zwiedzania z mamą miejsca, w którym mama wspomni swoje dzieciństwo, a Wy Słoneczka poznacie być może nowe inspiracje.
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie:
https://liblink.pl/Jv495gAjYH
Może zechcecie obejrzeć jakąś bajkę, z którą zetknęliście się w czasie spaceru po muzeum? Proponuję przeszło godzinny film o Piaskowym Dziadku:
https://liblink.pl/wmkL5YVN3R
Chociaż zamiast oglądania bajki animowanej warto byłoby wybrać się na indywidualny spacer po muzeach, a pod tymi adresami samemu wybiera się kierunek zwiedzania i można przyjrzeć się detalom.
https://liblink.pl/UBDq3MO56W
https://liblink.pl/JOAtyNnCYy
https://liblink.pl/h0rzjPhfAN
Od Was zależy, jaki kierunek działań wybierzecie i każdy będzie dobry.
Jeżeli Państwo zechcą wysłać zdjęcie prac w formie zdjęcia na WhatsAppie, numer telefonu poda także Pani Ania.
Bardzo dziękuję za współpracę. Pozdrawiam serdecznie.
Lucyna Rabsztyn

RELIGIA EWA PIONTEK
DATA : 28.05.-29.05.
TEMAT: WYRAŻAM MIŁOŚĆ DO MOJEJ MAMY.

Witam bardzo serdecznie, w tym tygodniu lekcje religii poświęcone są naszym Mamom. Bardzo proszę wykonać polecenia z katy pracy nr 54.
Zachęcam również do obejrzenia krótkiego filmiku.
https://liblink.pl/kvewCR1xyn

Załącznik 1

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska – V ZET SP
www.miniminiplus.pl/wygibajki/filmy/wygibajki-odc-3 . Muzyczna zabawa. Temat: Dziki Zachód. Rozwiązywanie zagadek, śpiewanie piosenek Wykonanie zabawki- konik. Śpiewanie piosenek z elementami tanecznymi.

RELIGIA – EWA PIONTEK

DATA : 21.05-22.05.

TEMAT: PAN JEZUS WSTĘPUJE DO NIEBA.

Witam was bardzo serdecznie . Pan Jezus po swoim zmartwychwstaniu przebywał na ziemi przez 40 dni potem wstąpił do nieba, aby nam przygotować miejsce. proszę z dzieckiem obejrzeć ilustrację mówiącą o tym wydarzeniu i wykonać polecenia na str. 94- 95.

Karta pracy

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska – V ZET SP
www.miniminiplus.pl/wygibajki/filmy/wygibajki-odc-2 . Muzyczna zabawa. Temat: Dzisiaj jedziemy do Meksyku. Rozwiązuj zagadki, śpiewaj piosenki, wykonaj zabawkę meksykańską balero, zaśpiewaj piosenkę z elementami tanecznymi.

Religia

TEMAT: ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II.

DATA: 14.05 -15.05

Zapraszam do oglądania filmu o papieżu Janie Pawle II.
https://liblink.pl/SqF94a6Qu7

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska – V ZET SP
www.miniminiplus.pl/wygibajki/filmy/wygibajki-odc-1 . Muzyczna zabawa. Temat: Piraci. Rozwiązuj zagadki, śpiewaj piosenki, wykonaj lunetę z elementów papierowych, spróbuj zaśpiewać piosenkę z elementami tanecznymi.

Dla klasy Vzet SP, wych. A.Mytyk  4 – 7 maja 2020r.

Witam szanownych Rodziców.
Mam dla Państwa w propozycję zajęć o XVIII wieku, czyli o czasach, gdy uchwalano naszą pierwszą konstytucję. Warto zajrzeć do  w wirtualnej rzeczywistości, czyli odbyć wirtualny spacer po Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie:
https://liblink.pl/eA7BdB8l62
Gdy mieliśmy zajęcia w klasie, kończyliśmy naszą przestrzenną pracę – zamek obronny. Pani Mytyk przekażę karty pracy – kolorowanki przypominające ich budowę.
Zapraszam również do obejrzenia  innego zamku, w którym podjęto wiele ważnych decyzji dla naszego kraju, czyli do Zamku Królewskiego w Warszawie:
https://liblink.pl/SbG6QYuYSU
Jeżeli Państwo zechcą wysłać zdjęcie prac w formie zdjęcia na WhatsAppie, numer telefonu poda p.Mytyk.
Bardzo dziękuję za współpracę. Pozdrawiam serdecznie.
Lucyna Rabsztyn

Religia

TEMAT: NABOŻEŃSTWO MAJOWE.
DATA: 7.05 – 8.05. 2020.

Witam serdecznie uczniów i rodziców. Rozpoczął się maj, miesiąc, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Maryi uczestnicząc w nabożeństwach majowych. Dlatego zapraszam was do udziału w katechezie wirtualnej ( link poniżej), poświęconej Maryi.

https://liblink.pl/am7Lvtinel

Dla klasy Vzet SP, wych. A.Mytyk w tygodniu od 27.04. do 30.04.

Szanowni Rodzice.
Mam dla Was w tym tygodniu propozycję zajęć rozwijających kreatywne myślenie.
Żeby wprowadzić w temat poproszę Waszego syna o obejrzenie dwuminutowego filmu: ZWIERZĘTA NA WSI  
https://liblink.pl/DpMPwJywz7
Następnie poproszę o zajrzenie do gry edukacyjnej na stronie learningApps, a tutaj adres:
https://liblink.pl/ZcawnEAODW
W czasie wolnym można sprawdzić, jakie produkty mamy dzięki zwierzętom hodowlanym:
https://liblink.pl/SpOrMLrtL4
https://liblink.pl/wD94fhqj5e
Poproszę również o wykonanie przynajmniej jednej z prac z załącznika i wysłanie jej na adres rabsztynlucyna@gmail.com
Jeżeli Państwo zechcą wysłać zdjęcie prac w formie zdjęcia na WhatsAppie, numer telefonu poda  p.Mytyk.
Bardzo dziękuję za współpracę. Pozdrawiam serdecznie.
Lucyna Rabsztyn

TEMAT: Jezus zmartwychwstały zaprasza nas do swojego stołu.
DATA:27.04.
zadanie podane w załączniku.

Karta pracy
DATA :29.04.

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska – V ZET SP
Temat: Mamy dobry humor.
epodręczniki.pl/kształcenie-ogólne/edukacja-wczesnoszkolna (ćwiczenia z modułami do wykonania przez ucznia, polecenia czytane przez lektora, wykonuj zadania, które nie sprawiają Ci trudności)
E-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej
edukacja wczesnoszkolna klasa 1 Wiosna 1, klikając kursorem na menu możesz rysować na podanym obrazku, wypełniać kolorem, zmieniać, gumować, pisać i wstawiać tekst na dowolną przestrzeń obrazka (przyciskając kursywą (Aa).
– Kliknij po lewej stronie ptaszka (Blok 23. Mamy dobry humor). Wykonaj zadania/polecenia.
1.   Kliknij nożyczki. Temat 118. Moduł 1. Czarujemy (posłuchaj lektora (Anima magikiem), kliknij kolejny Moduł 2 (kliknij głośnik posłuchaj lektora, na czym polega praca magika?), kliknij Moduł 3 (kliknij robota i głośnik usłyszysz czytanie lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne 4 zadania czytane przez lektora), kliknij na moduł 4 (kliknij w głośnik posłuchaj lektora), kliknij na Moduł 5 (kliknij dziewczynkę usłyszysz lektora, posłuchaj, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadania, możesz wybrać poziom trudności łatwy lub trudny), kliknij na Moduł 6 (posłuchaj lektora).
2. Kliknij auto. Temat 119. Układamy zaklęcia. Moduł 1. (kliknij głośnik Abrakadabra, hokus-pokus… usłyszysz głos lektora), Moduł 2 (kliknij robota usłyszysz lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadanie czytane przez lektora), Moduł 3 (kliknij robota i usłyszysz głos lektora), Moduł 4 (kliknij robota usłyszysz głos lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj 4 kolejne zadania), Moduł 5 (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora).
3. Kliknij misia. Temat 120. Gdyby ludzie potrafili czarować… Moduł 1. Kopalnia w pokoju Zgrzyciaków. (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora), Moduł 2. (kliknij robota usłyszysz głos lektora, kliknij głośnik i posłuchaj opowiadania ekran możesz powiększyć), Moduł 3. (kliknij chłopca, usłyszysz głos lektora, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne zadanie, kliknij głośnik usłyszysz polecenie do wykonania, po wykonaniu zadania kliknij karteczkę po prawej stronie), Moduł 4 (kliknij po lewej stronie robota i głośnik usłyszysz głos, kliknij kolorowe pudełko i jeśli chcesz wykonaj kolejne 4 zadanie, klikaj głośnik, otrzymasz polecenia do wykonania), Moduł 5 (kliknij głośnik usłyszysz głos lektora).

Witam Was Łukaszu, Kacprze, Kamilu i Konradzie.
Mam dla Was propozycję, żebyście tym razem przypomnieli sobie o liczeniu czasu i wskazywaniu go na zegarze.
Zacznijmy od krótkiej historii zegara:
https://liblink.pl/dXV6PD1n4T
Spójrzmy także na YouTube na historię o czasie, zegarze i zegarmistrzu:
https://liblink.pl/RSpMjLsXAm
Potem mam dla Was Bajkę z Myszką Miki o konserwacji zegarów:
https://liblink.pl/pBfRfqek8K
Z kolei tutaj postarajmy się o poćwiczenie wskazywania godzin i minut:
https://liblink.pl/q2OrqKBjI9
Gdy zajrzycie tutaj znajdziecie zagadkę – trzeba rozpoznać zegar po odgłosach:
https://liblink.pl/yah3MyBwF1

Pani Ani przekażę także dla Was  kary pracy i kolorowanki. Myślę, że zainteresują Was.

Życzę miłej pracy.
Lucyna Rabsztyn

Religia

Temat : Jezu, ufam Tobie- niedziela miłosierdzia Bożego.
Data 20. 04.- 23.04.

Witam serdecznie rodziców i uczniów. W tym tygodniu zapraszam na katechezę wirtualną. link do katechezy poniżej.

https://liblink.pl/6cxiCE8qNi

Vzet SP, Lucyna Rabsztyn
Witam Was Łukaszu, Kacprze, Kamilu i Konradzie.
Ostatnio musimy zostać w domu i przyda się Wasza pomoc przy nakrywaniu do stołu. Na pewno wiecie doskonale, jak to zrobić, ale czasami przydaje się mała powtórka. Mam dla Was ćwiczenie polegające na przyjrzeniu się temu, jak prawidłowo nakryć do stołu. Można także przećwiczyć to nakrywanie, więc zajrzyjcie na te strony:
https://liblink.pl/Ejl91RtoUi
https://liblink.pl/FD2t3y8fwj
https://liblink.pl/7QTSZUyw2C
https://liblink.pl/ti5hnyoonO
https://liblink.pl/BBplTqttlj

Życzę miłej pracy.
Lucyna Rabsztyn

Przedmiot: zajęcia rozwijające kreatywność kl.V zet SP

Wielkanocne wspomnienia

 

Religia

Temat: Wielkanocny dzwon głosi radość. Data: 16- 17.04.
Witam was bardzo serdecznie zapraszam was do zapoznania się z treścią zawartą w podręczniku i uzupełnienie karty pracy ( podane w załączniku).

Karta pracy 1

Karta pracy 2
Ewa Piontek

V zet SP- Lucyna Rabsztyn

Witam Was Łukaszu, Kacprze, Kamilu i Konradzie.
Mam dla Was następną kreatywną i przedświąteczną zabawę – zrobienie karty świątecznej dla najbliższych. Przygotujcie sobie kartkę z bloku rysunkowego i parę kolorowych kartek, klej nożyczki i zajrzyjcie tutaj:
https://liblink.pl/st9EhhdPsc

Możecie również  przygotować ozdoby, np. zajączka:
https://liblink.pl/951JTwKJ6p
https://liblink.pl/8ZZEH4l0bf
Życzę miłej pracy.

Religia. Ewa Piontek
Temat: Wielka Sobota.
Proszę z podręcznika Kochamy dobrego Boga( dołączony w załączniku)Wykonać polecenia ze strony 80-81. Temat 38: Grób Jezusa odwiedzamy, na modlitwie przy Nim trwamy.
Załącznik

Rewalidacja indywidualna: Maria Szefer

Materiały do realizacji na rewalidacji indywidualnej 

padlet.com/mariaszefer/rewalidacja

Zajęcia rozwijające kompetencje – Joanna Bulska – V ZET SP
Temat: Wiosenna pobudka.
epodręczniki.pl/kształcenie-ogólne/edukacja-wczesnoszkolna (ćwiczenia z modułami do wykonania przez ucznia, polecenia czytane przez lektora, wykonuj zadania, które nie sprawiają Ci trudności)
E-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej
edukacja wczesnoszkolna klasa 1 Wiosna 1, klikając kursorem na menu możesz rysować na podanym obrazku, wypełniać kolorem, zmieniać, gumować, pisać i wstawiać tekst na dowolną przestrzeń obrazka (przyciskając kursywą (Aa).
– Kliknij po lewej stronie konewkę (Blok 22. Witamy wiosnę). Wykonaj zadania/polecenia.
1. Kliknij balonik. Wiosenna pobudka (posłuchaj opowiadania, przeciągnij karteczki z wyrazami na odpowiednie drzewa, skorzystaj z kalkulatora i ułóż klocki).
2. Kliknij puzzle. Wiosenne kwiaty (obejrzyj zdjęcia, obejrzyj planszę i posłuchaj informacji, połącz zdjęcia kwiatów z ich nazwami)
3. Kliknij kostkę. Przylatują ptaki (obejrzyj zdjęcia, słuchaj zdań i wskazuj odpowiednie zdjęcia, obejrzyj film)
4. Kliknij serduszko. Wiosenna garderoba (słuchaj to co czyta lektor, obejrzyj ilustrację, przeciągnij do pudełek obrazki z nazwami zawierającymi głoskę ł, wpisz do tabeli liczbę każdego z elementów ułożonych na łóżkach)
www.miniminiplus.pl/gry Wiosenne porządki (należy posegregować śmieci i umieścić je we właściwych pojemnikach na odpadki , a następnie zaprojektuj wygląd ogródka.

Anna Szot, Agnieszka Dudała
Zajęcia logopedyczne
30.03-03.04
Materiały  dla uczniów klas I-II-III b SP, III zet SP, V zet SP. Zachęcamy także wszystkich zainteresowanych do skorzystania!

1. Gimnastyka buzi i języka – ćwiczenia wykonuj przed lustrem lub z użyciem kostki i pionków wykorzystaj jak grę planszową. Kto pierwszy dotrze do mety??
https://liblink.pl/OiBlDjxuTI

2. Ćwiczenia oddechowe – klikając na żółte pola odkryjesz ciekawe pomysły na trening oddechu. Do dzieła!
https://liblink.pl/xYy918AUxs

3. Co słychać w domu? – Wsłuchaj się w dźwięki domu. Powiedz, jakie sprzęty i przedmioty wydają dźwięki. Czy potrafisz je naśladować?

Pozdrawiamy
Anna Szot
Agnieszka Dudała

Propozycje do pracy z młodszymi dziećmi.

karta 1

karta 2

karta 3

karta 4

karta 5

karta 6

karta 7

karta 8

karta 9

 

Zajęcia -dla klasy V ZET SP, Joanna Bulska
       epodręczniki.pl/kształcenie-ogólne/edukacja-wczesnoszkolna 
(ćwiczenia z modułami do wykonania przez ucznia, polecenia czytane 
przez lektora)
•       E-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej
edukacja wczesnoszkolna klasa 1 Wiosna
www.miniminiplus.pl/gry
– zagubione kwiaty
– kolorowe figury
– podziel równo
– Nooddy puzzle
Jakie zwierze słyszysz
– Porady Strażaka Sama; Prąd – porady Strażaka Sama, Jak zachowywać 
się w kuchni.

Materiały pracy z religii na okres od 30.03-8.04 dla kl. V ZET wychowawca A. Mytyk
Zdjęcia wykonanych kart

  1. zdjęcie
  2. zdjęcie

pracy proszę odesłać na maila ewareligia2020@gmail.com

Pani Maryla Szefer


padlet.com/mariaszefer/rewalidacja
Dziękuję i pozdrawiam Maryla

Witam Was Kamilu, Łukaszu, Kacprze i Konradzie.
Jeżeli macie czas ochotę i możliwości, zapraszam Was do zabawy kreatywnego malowania przy pomocy konturów własnych dłoni. Rysowanie i kolorowanie zwierząt staje się proste i można nim zaciekawić innych. Zobaczcie na Yuo Tube, jak to się robi:

https://liblink.pl/xyZ0AGNwWp

https://liblink.pl/xyZ0AGNwWp


A tutaj rysunki z odcisków palców:

https://liblink.pl/oey7aQBh4g

Pozdrawiam i życzę miłej nauki i zabawy.

Lucyna Rabsztyn

Aleksandra Wyrwoł

Witam, przesyłam materiały do pracy dla poszczegolnych klas informacje, filmiki i pomocne do zajęć materiały przesylam również wykorzystując WhatsApp oraz Messenger Pozwala mi to sprawnie wymieniać się informacjami, a takze na kontakt z Rodzicami i Uczniami

Załącznik

Pozdrawiam Aleksandra Wyrwoł

Skip to content