Nowa strona internetowa

Ruszyła na nowo edycja szkolnej strony internetowej. Budując nową stronę starałem się uczynić z niej bazę informacji dla rodziców, ciekawe miejsce dla uczniów oraz pomoc dla nauczycieli. Nazwa strony pozostaje niezmieniona za wyjątkiem liter www, które w przypadku nowej strony zostały opuszczone. Zatem prawidłowa nazwa to: zss.radzionkow.pl
Zapraszam wszystkich do współedytowania strony. Jako administrator nie mam (jak poprzednio) wymogów co do wielkości zdjęć, a raczej tylko co do ich ilości. Uważam, że obecnie świat jest „przeobrazowany” – czyli jest nadmiar obrazów (zdjęć, a zwłaszcza filmów) w stosunku do czasu na ich oglądanie. Dobra informacja wystarczy, że zawiera jedno – kilka zdjęć, resztę powinna wypełnić wyobraźnia. Filmik z wydarzenia powinien być krótki i zawierać jego kwintesencję.
Ogólny dostęp do urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk stworzył ogromne możliwości właściwie każdemu, zatem zalewani nadmiarem obrazów i dźwięków powinniśmy edukować siebie i innych w celu wyłuskania tego co najwartościowsze i najpiękniejsze. W skrócie stawiamy na jakość kosztem ilości.
Inną sprawą jest dynamika strony. Dobra strona powinna być żywa, odwiedzana i czytelna. FB staje się powoli plątaniną wszystkiego. Trudno jest odnaleźć na nim artykuł z przed pół roku. Dobrze ustawiona struktura strony pozwala na tego typu retrospekcje. Przypisanie wpisów do odpowiednich kategorii daje możliwość szybkiego sprawozdania (np. dla potrzeb szkoły) poprzez skopiowanie artykułów z danej kategorii. Tak prowadzona strona może być również dobrym archiwum dokumentującym naszą pracę. Nauczyciele po zalogowaniu się będą mogli pobierać potrzebne materiały i druki, a dostęp do bazy kontaktów pozwoli na szybki kontakt bez pośredników.

Podsumowując zapraszam do szerokiego zainteresowania się stroną internetową szkoły, a chętnych do współpracy proszę o kontakt.

Jan Jagieła – administrator zss.radzionkow.pl

2 myśli na temat “Nowa strona internetowa

 • 6 lutego, 2020 o 12:44 pm
  Permalink

  Mikołaj mi śię podobał i Tomek na kolanach

  Odpowiedz
 • 6 lutego, 2020 o 12:47 pm
  Permalink

  komputery są fajne a u pana Jagieły jest fajnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content