Sprzątanie świata – Polska`2021.

Sprzątanie świataTradycyjnie już, w trzy dni września, tj. od 17 IX do 19 IX,wpisana zostaje akcja ekologiczna: Sprzątanie świata – Polska`2021.W Zespole Szkół Specjalnych w Radzionkowie, jak co roku, przedsięwzięcie topołączone będzie z mini-kampanią edukacyjno-informacyjną, wspomagającą kształtowanie postaw proekologicznych. Tematykę wyznacza tegoroczne hasło: „Myślę, więc nie śmiecę!”. Społeczność uczniowska wie, że:„Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma czystej planety”. Wiemy, ponieważ od roku szkolnego 2006/2007 wiele naszych działań animuje udział w Programie: „Moje Czyste Miasto”. Ufamy, że przez jego XVI edycję, wzorem lat poprzednich, poprowadzi koordynator: Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii, funkcjonujące w Radzionkowie. Inaugurację działań wyznacza 15. Otwarta Konferencja Ekologiczna, przebiegająca pod nazwą: Miasto Zielone – Miasto Zdrowe. Została ona zorganizowana -po raz drugi- w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark, w ramachcyklu: „Bezpieczeństwo ekologiczne w mieście”. Cel sformułowano w sposób następujący: podniesienie świadomości w zakresie roli środowiska przyrodniczego w mieście dla jakości życia jego mieszkańców oraz wyzwań, związanych ze zmianami klimatu. „Zielona Ziemia” zaprasza! Tak więc: Ruszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content