Wycieczka do kopalni

14 września uczniowie klas 4-5 a ZET SP, 4-5 b ZET SP, 7 ZET SP oraz 1-2 b SPP wybrali się na wycieczkę do Kopalni Zabytkowej Rud Srebronośnych w Tarnowskich Górach. Kopalnia od 2017 roku jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią powstania kopalni na ziemiach tarnogórskich, historią powstania muzeum. Obejrzeli wystawę interaktywną ukazującą pracę w kopalni srebra jak i sprzęt wykorzystywany w Kopalni. Na koniec w górniczych kaskach zjechali szolą na poziom minus 40 i przeszli od szybu Żmija do szybu Szczęść Boże poznając warunki pracy ówczesnych górników czyli gwarków. Uczniowie płynęli także łodziami w korytarzu wodnym. Była to bardzo kształcąca wycieczka oraz dostarczyła wielu pozytywnych emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content