Wycieczka do wsi Laryszów…

W piątek 15 czerwca klasy 6-7-8 oraz 2 B SPP i 2-3 SPP wybrały się do wsi sołeckiej Laryszów za Tarnowskimi Górami. U Pani Ani w gospodarstwie mogły poznać kozy: Alicję i Rudolfa, owce kameruńskie: Shawn’a & Dolly a także kury rasy Silky- koguta Pioruna, kurkę Lady oraz dwie kury nioski: Rudą, Mabę i Szyszkę. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega opieka nad zwierzętami gospodarskimi, czym są karmione, sami także mogli karmić te zwierzęta. Kolejną częścią zajęć były zajęcia o psach: był Lilo- wszystkim doskonale znany pudel królewski, Border Colie – Robi pies ratowniczy, charakterny Chart – Puzzel oraz urocza Tigra 
Było to niesamowite spotkanie, zjedliśmy pyszne lody, zrobiliśmy ognisko, aby upiec kiełbaski. Na zakończenie Robi pokazał nam jak ciężko pracuje, aby być w formie, gdy zdarzy się sytuacja że będzie trzeba kogoś szukać….. no i u nas trzeba było szukać…. Mateusza i Krzysia – Robi odnalazł ich błyskawicznie 
To był wspaniały dzień pełny wrażeń.

Dodaj komentarz

Skip to content