Zbieraj, zbieraj i bądź EKO!

           

            Pierwszy miesiąc nauki zakończył się niezwykle pracowicie dla męskiej części społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie. 30 września 2020 r. udało się sfinalizować zbiórkę surowców – zarówno wtórnych, jak i niebezpiecznych. I tak: makulatura zgromadzona została w ilości wskazującej na ok. 900 kg, zaś waga zebranych zużytych baterii to 95 kg. To przedsięwzięcie zainaugurowało XI edycję EKO-konkursu, organizowanego przez Śląskie Centrum Utylizacji w Katowicach. W zadanie, obejmujące przygotowanie tak ogromnej ilości surowców do odbioru, włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3: Klaudiusz, Szymon, Tomasz, których wspomógł Przemysław, uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy Nr 2 oraz Mateusz, jej absolwent.

            Ponadto – jeszcze dwa zadania wpisane zostały w miniony czas. Po pierwsze: Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, zorganizowany w ramach akcji ekologicznej: Sprzątanie świata – Polska`2020. Połączono go z mini-kampanią edukacyjno-informacyjną, wspomagającą kształtowanie postaw proekologicznych. Tematykę wyznaczyło tegoroczne hasło: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Nagrodzono autorów zwycięskich prac, wykonanych zarówno zbiorowo, jak i indywidualnie. Po drugie: Społeczność uczniowska przystąpiła do projektu, którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET, określanego jako Program Edukacyjny dla Szkół: „Działaj z imPETem!”. Wiemy, że: „Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma czystej planety”. Wiemy, ponieważ od roku szkolnego 2006/2007 wiele naszych działań animuje udział w Programie: „Moje Czyste Miasto”. Ufamy, że przez jego XV edycję, wzorem lat poprzednich, poprowadzi koordynator: Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii, funkcjonujące w Radzionkowie. Tak więc: Ruszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content