I seminarium szkoleniowe judo

Dnia 26.11.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I seminarium szkoleniowym judo osób z niepełnosprawnością intelektualną organizowane w OREW-ie w Bytomiu w ramach Olimpiad Specjalnych.

Nasi szkolni zawodnicy mieli okazję poćwiczyć z zawodnikami m.in. z Rybnika, Pszczyny, Bytomia. Największą atrakcją był pokaz i wspólny trening z zawodnikami na co dzień trenującymi w Szkole Podstawowej 33 w Bytomiu, którzy osiągają wysokie wyniki na szczeblu Mistrzostw Śląska i Polski.
Judo ma duże znaczenie dla utrzymania zdrowia, szczególnie dla osób niepełnosprawnych: poprawia sprawność i wydolność fizyczną, wzmacnia mięśnie posturalne, pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.
Poza tym pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne: uprawianie judo jest źródłem ogromnej radości dla ćwiczących. Dodatkowo wpływa na poprawę: pewności siebie, nawiązywania kontaktów, wiary we własne możliwości, samoopanowania, samodyscypliny i jest szansą na wejście w normalne życie. O tych pozytywnych właściwościach nasi adepci judo przekonują się co tydzień na treningach u Moniki Waligóra-Wylężek oraz Mileny Wojtas.

Na zakończenie seminarium dla wszystkich uczestników czekały dyplomy.

Dziękujemy Klubowi „Feniks Bytom” za zaproszenie i podjęcie się zorganizowania pierwszego seminarium judo  na Śląsku

Elwira Musioł. Monika Waligóra-Wylężek, Milena Wojtas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content