Innowacja pedagogiczna „ Zaczarowany świat kroju i szycia”.

Od września 2020 roku w naszej szkole wprowadzona została innowacja pedagogiczna                     „ Zaczarowany świat kroju i szycia”. Głównym celem innowacji jest nabycie przez uczniów  wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z szyciem ręcznym i na maszynie oraz aktywizowanie do twórczego działania.

Uczniowie podczas zajęć nabywają umiejętności samodzielnego projektowania rzeczy przydatnych w domu np. torby na zakupy, fartuszki kuchenne, kosmetyczki. Ponadto uczą się samodzielnie wykonywać poprawki krawieckie, które w przyszłości pomogą im wesprzeć budżet domowy m.in. skracanie spodni, spódnic, wszywanie zamka, szycie firanek, obrusów.  Podczas zajęć krawieckich uczniowie  rozwijają swoje umiejętności manualne i kreatywne, przełamują lęk, uczą się współpracować w grupie oraz rozwijają i doskonalą estetykę wykonywanych rzeczy.

Mamy  nadzieję,  że  działania  podejmowane  w  ramach  innowacji zainspirują  naszych  wychowanków  do  twórczych  działań,  wpłyną  na  budowanie pozytywnego obrazu samego siebie, ukształtują ich jako świadomych odbiorców sztuki oraz poszerzą również wiedzę i umiejętności   z zakresu krawiectwa   i orientacji zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content