Konkurs „Cała Polska Programuje w ramach Code Week”

Klasa I B Szkoły Przysposabiającej do Pracy przyjęła wyzwanie – konkurs #Cała Polska Programuje w ramach  CodeWeek  z  Uczymy Dzieci Programować.  Celem konkursu jest zainteresowanie programowaniem szerokiej grupy odbiorców w różnym wieku i o różnych umiejętnościach z zakresu programowania oraz wprowadzenia elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych. 

W ramach organizowanego konkursu, wspólnie z uczniami wybraliśmy 5 wydarzeń, które zostały zrealizowane podczas zajęć lekcyjnych:

– Zaprogramuj zdrowie,

– Rysuje, maluję, koduję,

– Zakodowane gry planszowe,

– Kubeczki od A do Z,

-Pętle czyli  szukamy powtórzeń w życiu.

Nieocenione w realizacji powyższych zdań, były mata do kodowania, robot edukacyjny- ozobot oraz krążki tematyczne. Uczniowie podczas wyzwania musieli m.in. zaprogramować zdrową drogę za pomocą krążków tematycznych, narysować i zakodować jesienną trasę dla ozobota, ułożyć tematyczne sudoku oraz zbudować wieże z kubeczków. Niewątpliwe największą radość i dużą dawkę dobrej zabawy sprawiła uczniom gra planszowa, do której samodzielnie opracowali regulamin. Dziękujemy bardzo organizatorom #Cala Polska Programuje# Uczymy Dzieci Programować #Edusense Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej za wspaniałą przygodę i pokazanie, że nauka programowania nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, ani przeprowadzana wyłącznie w pracowni komputerowej.  Gratulujemy  klasie I B otrzymania imiennych certyfikatów, potwierdzających udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content