Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Szkół „Działaj z imPETem”

We wrześniu, nasza szkoła przystąpiła do III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „Działaj z imPETem”. Powyższa kampania społeczno-ekologiczna, ma na celu edukację uczniów w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, z uwzględnieniem butelek PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca  szczególną  uwagę na problem prawidłowej segregacji odpadów i ich recyklingu.

W ramach kampanii, po otrzymaniu materiałów edukacyjnych, uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy przystąpili do realizacji zajęć edukacyjnych, w których wykorzystano m.in. prezentacje, filmiki, karty pracy, ulotki. Zajęcia zostały zrealizowane  wg opracowanego scenariusza zajęć, wprowadzającego  uczniów w tematykę segregacji odpadów. Ponadto w ramach programu Działaj z imPETem w naszej szkole zostały ustawione specjalne oznakowane pojemniki do segregacji plastiku wraz z informacją zachęcającą uczniów do segregacji śmieci. 

  1. załącznik
  2. załącznik
  3. załącznik
  4. załącznik
  5. załącznik
  6. załącznik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content