Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Szkół „Działaj z imPETem”

We wrześniu, nasza szkoła przystąpiła do III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „Działaj z imPETem”. Powyższa kampania społeczno-ekologiczna, ma na celu edukację uczniów w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, z uwzględnieniem butelek PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca  szczególną  uwagę na problem prawidłowej segregacji odpadów i ich recyklingu.

W ramach kampanii, po otrzymaniu materiałów edukacyjnych, uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy przystąpili do realizacji zajęć edukacyjnych, w których wykorzystano m.in. prezentacje, filmiki, karty pracy, ulotki. Zajęcia zostały zrealizowane  wg opracowanego scenariusza zajęć, wprowadzającego  uczniów w tematykę segregacji odpadów. Ponadto w ramach programu Działaj z imPETem w naszej szkole zostały ustawione specjalne oznakowane pojemniki do segregacji plastiku wraz z informacją zachęcającą uczniów do segregacji śmieci. 

  1. załącznik
  2. załącznik
  3. załącznik
  4. załącznik
  5. załącznik
  6. załącznik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *