Światowy Dzień Pierwszej Pomocy…

We wrześniu obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy i Dzień Ratownika Medycznego. Z tej okazji nasze zaproszenie do prelekcji w temacie zasad udzielania pierwszej pomocy przyjął ratownik medyczny, Pan Michał z HKR – Tarnowskie Góry. Opowiedział i przede wszystkim pokazał uczniom jak zachować się podczas ataku padaczki, jak dbać o bezpieczeństwo podczas udzielania pierwszej pomocy, pod jaki numer zadzwonić, aby wezwać pomoc. Przeprowadziliśmy także praktyczne ćwiczenia z układania osoby w pozycji bocznej ustalonej i resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Nasi uczniowie byli bardzo zaangażowani i wykazali się dużą wiedzą w temacie pierwszej pomocy – jesteśmy z Was z bardzo dumni. A sam Pan Michał przyznał, że był pod wrażeniem wiedzy i skupienia uczniów biorących udział w spotkaniu! Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Skip to content