Wycieczka do palmiarni

20 stycznia klasa III B SPP skorzystała z niepowtarzalnej możliwości bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą. Uczniowie wybrali się do Palmiarni w Gliwicach. Wizytę poprzedziła cudowna podróż pociągiem. W dzisiejszych czasach równie rzadka, jak egzotyczne rośliny :). W Palmiarni zwiedziliśmy wszystkie pawilony: tropikalny, historyczny, sukulentów, roślin użytkowych, akwarystyczny. Duże wrażenie zrobiły na nas ogromne rośliny, które znaliśmy tylko z miniaturek w doniczkach. Swoimi barwami zachwycały groźne rośliny mięsożerne, a kaktusy wyglądały, jak wieże z kolcami. Nie tylko rośliny zwróciły naszą uwagę. Bacznie obserwował nas kameleon, a ryby podpływały licząc pewnie na jakąś przekąskę. Wąż nie chciał się z nami zaprzyjaźnić, podobnie jak patyczaki – byli zajęci ważniejszymi sprawami. To niezwykle atrakcyjna, lekcja botaniki. Długo będziemy ją pamiętać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content