Ziemia to nasz wspólny dom!

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wyjątkowe święto ma uświadomić, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest dla niej przydatny. Jest to także czas, żeby pochylić się nad jej losem i nagłośnić globalne problemy. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan! Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło: „Inwestujmy w naszą planetę”.

Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie świętuje Dzień Ziemi „na okrągło”, m.in. współpracując od wielu lat ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Sympatyków Ekologii: „Zielona Ziemia”. W fundament tego działania wpisuje się udział w Programie, którego XVI edycja przypada w roku szkolnym 2021/2022: „Moje Czyste Miasto”. W ramach przedsięwzięć, podejmowanych w tym zakresie, trzykrotnie przyznawano „nam” zwycięski tytuł Lidera Roku. Wzrostowi świadomości ekologicznej niepełnosprawnej intelektualnie społeczności uczniowskiej sprzyja systematyczne popularyzowanie wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów i możliwości recyklingu oraz wykorzystania surowców wtórnych. Wiemy, że: „Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma czystej planety”.

Wspomagając środowisko lokalne, w jeden z punktów świętowania włączone zostaną terenowe prace porządkowe, którymi objęty zostanie Park Marka. Świętowanie Dnia Ziemi trwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content