Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych

W dniu 16.03.2022 roku Nasza Szkoła współorganizowała wspólnie z Klubem Olimpiad Specjalnych Sokoły  Miedary I Śląski Mityng Judo Olimpiad Specjalnych. Celem imprezy była popularyzacja judo jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, stworzenie możliwości spotkania dla zawodników i ich trenerów, doświadczenie radości i sportowych emocji, kształtowanie charakteru.
W zawodach uczestniczyli zawodnicy z całego Śląska m.in. Klubu Olimpiad Specjalnych Feniks Bytom, Chabry Wodzisław oraz Sokoły Miedary.
Podczas Ceremonii Otwarcia Mityngu zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych wprowadzono zawodników przybyłych Klubów Olimpiad Specjalnych, wolontariuszy i organizatorów. Następnie został odegrany Hymn Olimpiad Specjalnych podczas którego nastąpiło uroczystego wciągnięcie flagi Olimpiad Spejcalnych. Poczet flagowy stanowili:  Klaudiusz Góralczyk, Piotr Paruzel, Wojciech Pidzik, Mariusz Trawiński w asyście Pani Sabiny Krawczyk.
Słowa przysięgi olimpijskiej wypowiedział Nasz uczeń Patryk Roskosz  Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.
Historycznego oficjalnego pierwszego otwarcia zawodów dokonał Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego Pan Sebastian Nowak. Wśród przybyłych gości znaleźli się również: Wiceprzewodniczy Rady Powiatu Pan Kazimierz Gwoźdź, Radna Miasta Radzionkowa Pani Aneta Niedźwiecka, Dyrektor Technikum nr 13 Pan Mariusz Sroka, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Miedarach Pan Adam Grabowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Pani Izabela Mnich.
Zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy, nasi uczniowie, którzy trenują pod okiem Pani Moniki Waligóry- Wylężek, którzy stanęli wielokrotnie na podium.
Złote medale wywalczyli: Dror Dylan, Kęszycki Błażej, Kokot Ilona, Kuśka Wiktoria, Pidzik Wojciech, Trawiński Mariusz, Wyszyński Dawid.
Srebrne medale wywalczyli: Brzytwa Joanna, Feluś Maciej, Franczak Adam,  Gromada Kinga, Szczepanowski Marcin, Szwab Karol, Zieliński Oskar.
Brązowe medale: Fielauf Mateusz, Koczy Benjamin, Gowin Natalia, Paruzel Piotr, Roskosz Patryk.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia!

Zdjęcia z imprezy w linku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content